Skocz do zawartości

Składanie lusterek opel signum


Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposob w oplu signum składa sie lusterka (model 2004 rok). Czy jest to realizowane elektrycznie, czy manualnie? Na pewno mam regulacje elektryczna, przycisku skladania nie znalazlem jak dotad. Czy jesli manualnie to mam po prostu probowac "na sile" je zlozyc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzieki za odpowiedz dokladnie to jest model 2003, rozumiem ze to nie zmienia faktu i rowniez trzeba jes skladac na sile. Pytanie czy sie wychylaja do wewnatrz i do zewnatrz, czy tylko do wewnatrz? Rozumiem, ze po prostu silowo mam je popchnac bez wciskania czy wyciskania zadnych bolcow?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tylko jedna uwage

z czego jest robiony mechanizm skladania z aluminium? jak w wielu przypadkach?

glownym problemem lusterek ze stelazem aluminiowym (ale tez i innych) jest problem ich nie uzywania - tak mialem w focusie

przez pare lat nie uzywane lusterka po prostu nie dawalo sie zlozyc, i nikt lacznie z ludzmi w serwisie nie chcieli tego zrobic. jedyny sposob to bylo rozmontowanie lusterek i przeczyszczenie.

teraz w miare regularnie raz na jakis czas staram sie je zlozyc...

 

a co do samego skladania, u mnie w zafirze (a w signum chyba jest podobnie) skladaja sie do "tylu" pojazdu czyli w strone lusterek - wyczuwalny jest opor na samym poczatku, potem idzie lzej. ale nie za mocno :) bo urwiesz :?:

jesli mozesz sprobuj na innym aucie, gdzie ktos sklada lusterka

 

a sam przycisk skladania jakbys mial to zapewne bylby obok elektrycznych szyb badz przy wlaczniku swiatel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W instrukcji pisali, że trzeba przed wyjściem z auta wcisnąć jednocześnie 2 guziki od wyboru sterowania lusterek i potem przy aktywowaniu alarmu zamkną się. Fajnie, tylko że te guziki do wyboru ustawiania lusterka działają na zmianę - raz lewe - raz prawe. Obu się na raz nie da wcisnąć. Chyba, że inne guziki robili dla tych wersji ze składaniem. U mnie chyba tej opcji nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W moim signum lusterka składają się automatycznie, po włączeniu alarmu. Można je złożyć i rozłożyć przy użyciu przycisku do regulowania lusterek. przyciski do wyboru lusterka (prawy, lewy) muszą być w pozycji neutralnej. Jak wciśniesz lewą część tego dużego przycisku do regulowania lusterek (odchylanie w lewo) to się rozłożą jak prawą ( odchylanie w prawo) to się złożą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

tak tylko ze lusterka skladajace sie elejtrycznei sa inne od tych co sie nie skladaja (roznia sie obudowa) i do tego wszystkiego w drzwaich od kazdego lustra jest jeszcze modul co tym steruje

 

bez tego nie podzialaja tak jak to napisales

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko ze lusterka skladajace sie elejtrycznei sa inne od tych co sie nie skladaja (roznia sie obudowa) i do tego wszystkiego w drzwaich od kazdego lustra jest jeszcze modul co tym steruje

 

bez tego nie podzialaja tak jak to napisales

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmiar elektroniki szkodzi na samopoczucie. Tak odbiegając od tematu wczoraj padł mi pilot, myslalem że bateria. Wymieniłem i dalej dupa.

Zajrzałem do instrukcji a tam piszą, że po wymianie baterii kluczyk trzeba "zsynchronizować". Polega to na przekręceniu zamka w drzwiach i odpaleniu. Tak zrobiłem i zadziałało. Normalnie technika aż skarpety spadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności