Skocz do zawartości

Nie działa Parktronik


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy Forumowicze

 

Od paru dni zaobserwowałem zjawisko braku działania czujników parkowania.

Po załaczeniu biegu wstecznego lub recznego właczenia czujników zapala sie kontrolka "P" i czujniki nie działaja .Na poczatku było tak ze w jeden dzien dzialały w drugi nie a od 3 dni wcale nie działaja.

Prosze o wskazówki co sprawdzic i który bezpiecznik jest odpowiedzialny za te czujniki i gdzie on sie znajduje.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat :D Czy podczas załączania biegu wstecznego jest pojedynczy sygnał dzwiękowy? Takie "pim" Mam taki właśnie problem, jest "pim" i nie działaja czujniki.Czy awaria jednego czujnika moze dawać takie objawy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie własnie jest sygnał dzwiekowy "PIM" i zapala sie kpntrolka"P" na desce i nie działaja parktroniki ale dzis zrobiło sie cieplej i znów działaja ale pewnie jutro rano znów bedzie problem. Gdzie szukac powodów??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Na wstępie witam wszystkich. U mnie też tak było pip i koniec więc ruszyłem do mechanika najpierw komputerek i ten wykazał że poleciał mi jeden czujnik z tyłu z prawej strony ale dodatkowo mechanik podpowiedział mi że czujnik można sprawdzić dotykając go delikatnie palcem i przesuwać paluszek po czujniku ale bardzo delikatnie i faktycznie na sprawnych czujnikach można wyczuć coś jak by delikatne pulsowanie uszkodzony nie pulsował

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Również mam problem nie działa parkotronik ...tzn włączam wsteczny i nie ma tego pip...i nie działają czujniki...może to tylko bezpiecznik.... od czego zacząć ,które zabezpieczenie jest odpowiedzialne może jakiś przekaźnik...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam Panowie ! Problem jest taki że jak przejdzie jeden czujnik parkowania (nieważne czy z przodu, czy z tyłu) to nie działa cała reszta, gdyż są one podłączone szeregowo. Tak jak na choince jedna żarówka się przepali i ..... jest ciemno. Tak samo jest z czujnikami ... :zawstydzony:/>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki że jak przejdzie jeden czujnik parkowania (nieważne czy z przodu, czy z tyłu) to nie działa cała reszta,

to nie problem a wynik sensownego podejscia do sprawy - jak nie działa czujnik to lepiej zeby nei wprowadzal w blad, stad caly uklad wylaczony...

 

sprawdzić czy wszystkie czujniki dobrze siedzą, nie są zabrudzone, albo przerwane kabelki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość lendis1974

Witam. U mnie też tak było, włączyłem bieg wsteczny, zapaliła się kontrolka parkotronika i pojawił się pojedynczy dzwięk "pip" a czujniki nie działają. Czujniki sprawdziłem dotykając je delikatnie palcem i faktycznie na sprawnych czujnikach można wyczuć coś jak by delikatne pulsowanie a uszkodzony tylny prawy nie pulsował. Jutro biore się za przeczyszczenie tego czujnika i mam nadzieje że po oczyszczeniu tego czujnika, wszystkie będą ponownie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności