Skocz do zawartości

Doprowadzenie gazu do silnika C14SE


Gość ursus

Rekomendowane odpowiedzi

robertnet, wiem, że zapłonu się tu nie ustawia, ale taki jest efekt, przynajmniej jak dobrze pamiętam z gaźnikowców. Spróbuję też jak kupię łącznik założyć go najpierw bez miksera, zobaczę czy będzie jakaś różnica na benzynie.

Możesz mieć uszkodzoną puszkę powietrza

Rozumiem, że chodzi Ci o obudowę filtra powietrza? :wesoly: Wyciągną ją w takim razie i pooglądam, może faktycznie coś z nią jest nie tak, na pewno nie jest prawidłowo zamocowana bo ma duży luz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puszka jest cała aczkolwiek brakuje jednego z uchwytów i pokrywa nie domyka się, już to zrobiłem, wydaje mi się, że mniej buczy ale to sprawdzę dopiero w poniedziałek. Zmieniłem łącznik gumowy, na chwilę obecną nie decyduję się na montaż starego miksera. Nie jestem znawcą tego tematu ale wydaje mi się, że ktoś tu odwalił fuszerę totalną i ten mikser nie powinien być zamontowany do tego modelu przepustnicy. Gumowy łącznik został tu sztucznie ściśnięty taśmą izolacyjną do rozmiaru miksera, którego średnica jest sporo mniejsza od niego a sam nie pasuje również do otworu przepustnicy. Kupię nowy mikser, możecie mi doradzić jak to powinno być zamontowane? Co prawda zasięgnę porady u sprzedawcy, ale to dwie porady to nie jedna :D Czy dobrze myślę, że najlepiej by było, gdyby wchodził on do otworu przepustnicy i być dopasowany do jego średnicy??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze myślę, że najlepiej by było, gdyby wchodził on do otworu przepustnicy i być dopasowany do jego średnicy??

najlepiej jak najbliżej przepustnicy, ale nie tak, że wchodzi w przepustnice,

wydaje mi się, że ktoś tu odwalił fuszerę totalną

racja

co do średnicy - w poprzednim poście napisałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do średnicy - w poprzednim poście

napisałem

Tak, pamiętam tylko teraz mam dylemat, czy szukać miksera o średnicy takiej jak średnica wewnętrzna rury dolotowej i wówczas będzie on musiał być właśnie w niej zamontowany czy średnicy wewnętrznej otworu przepustnicy tak aby wszedł on chociaż trochę w przepustnicę i wówczas będzie dobrze wycentrowany i sztywno zamontowany?? Teoretycznie aby nie zasłaniać żadnych otworów w przepustnicy można taki mikser wsunąć spokojnie 2cm, o ile nie będzie to powodować innych problemów. Np tez mikser który miałem zamontowany gdyby nie umiejscowienie wlotu gazu średnicą z jednej strory pasowałby w otwór przepustnicy.

Napisałem też w tej sprawie to sprzedawcy takich rzeczy z allegro, zobaczę co mi odpisze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchasz co się do Ciebie pisze

Jak dobrze przyjrzysz się na fotkę http://www.autogaz-market.com.pl/images/parts/mix-wz.jpg to są takie czarne pkt. czyli śrubeczki do zblokowania miksera na miejscu

Na tej miniaturce widać podtoczenie aby nałożyć mikser na przepustnicę a nie do - i właśnie w ten sposób się to robi. Tobie zostaje dobrać tylko odpowiednie średnice - wewn. podtoczenia i śr. zwężki aby nie zdławić silnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchasz co się do Ciebie pisze

Słucham słucham :wesoly: Rzecz w tym, że przejrzałem sporo ofert mikserów i są takie jak ten, o którym piszesz i są również takie, które montuje się w otworze przepustnicy a ja zastanawiałem się co wybrać. Wydaje się, że to pierwsze rozwiązanie jest oczywiście lepsze, aczkolwiek znalazłem również informacje w internecie o tym jaki mikser dedykowany jest do mojego samochodu i okazuje się, że właśnie ten, który miałem założony. :) Jutro pojeżdżę trochę bez żadnego miksera i ze szczelnym dolotem powietrza na benzynie, zobaczę czy jest jakaś różnica przy znacznie większej średnicy obecnie gumowego łącznika niż jak to było wcześniej z mikserem i jednocześnie zwężonym łącznikiem. Jeżeli nie będzie zmiany to nie wiem czy jest sens kupować i montować coś, co i tak nic nie zmienia... :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności