Skocz do zawartości

astra F caravan amortyzatory tyl - podnoszone


Rekomendowane odpowiedzi

w mojej astrze F caravan padly z tylu amortyzatory

z tym ze mam taki bajer (ponoc dostepne tylko w niektorych modelach) ze powietrzem moge sobie podniesc autko (jak jest na przyklad mocno zaladowane)

zajechalem wiec do opla zeby cos takiego kupic i powiedzieli mi ,ze takich juz nie maja,

ale znalazlem monroowy (1200 zl za komplet) juz je kupilem i teraz pojawil sie problem bo na amortzatorach sa inne koncowki niz na tych wezykach, ktorymi jest doprowadzone powietrze do nich od wentyla, ktory znajduje sie w bagazniku!!!!!!!

 

moze ktos z was juz cos takiego cwiczyl

wie jak sobie z tym poradzic

moze mi jakos doradzic co z tym teraz zrobic?

 

bo nie chce zakładac jakichs zwyklych ,gdyz bajer z tym podnoszeniem czesto mi sie przydaje dlatego tez zdecydowalem sie na takie a nie inne

 

 

a swoja droga jak je odkrecic

bo czytalem juz na innych postach ze to calkiem latwe

owszem na dole bo sroba jest na wierzchu a do gory?:D?:(

przeciez to jest tam zamkniete w tej podluznicy i takie dojscie ze szkoda gadac...

jak to zrobiliscie?:!:???

 

poprawiłem orty,zibi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosciej i taniej moze tak

ale efekt jest calkiem inny

na twardszych sprezynach autko caly czas bylo by sztywne

 

a na takich amortyzatrach nawet zaladowane prowadzi sie calkiem fajnie no i sprezynami nie podniesiesz autka o prawie 7 cm wtedy jak jest ci to potrzebne

 

 

dlatego ponawiam pytanie

czy ktos z was mial juz porblem z tymi koncowkami i jakos to przeskoczyl?!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

czy ktos z was mial juz porblem z tymi koncowkami i jakos to przeskoczyl?!!!

 

słuchaj nie wiem jak u Ciebie w mieście ale w bydgoszczy jest np takie sklep z artykułami pneumatycznymi itp. i jak ja czegoś potrzebuje to oni nawet robią mi specjalne przejściówki tam :D a często np dorabiam tam węże do pneumatyki w ciężarówce więc proponuje się popytać osób z Twojego miasta które mają ciężarówki albo coś ;)

 

w tym sklepie normalnie jest wszystko :( (szybko złączki, przewody, końcówki wszelkiego rodzaju itd :!: ) więc na bank nawet jak nie pasuje końcówka to by ci zrobili przejściówkę :!:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem takie w omesi

kupilem monroe

z kompletem wezykow i wskaznikiem cisnienia

caly komplet

 

nic nie musialem kombinowac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

A tak apropo podnoszonych amortyzatorów, u mnie tez padły , odwiedziłam kilka warsztatów z pytaniem ; czy w razie wymiany na amortyzatory olejowe albo gazowe zwykle (nie podnoszone) muszę wymieniać sprężyny? W warsztatach otrzymałam różne odpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanow sie czy czasem nei chcesz jednak podnoszonych

NIVO bo tak ten uklad sie nazywa

w sklepie w ktorym zaopartuej klientow mojego warsztatu mam niezly rabat

 

za komplet do astry F chca za monroe (zamienniki do oryginalnych oplowskich) 1200zl

z rabatem byly za 580zl a to duza roznica i warto sie nad tym zastanowic

 

mozesz do mnie napisac

[email protected]

jak chcesz to zalatwie ci takie amortyzatory

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Gdzieś czytałem na forum że nie może być mniejsze ciśnienie niż 0,8 :rotfl: , więc sprawdziłem u siebie i okazało się że nic tam nie było... :devil2: no to pompka i jazda... :devil2: widzę że autko się podnosi. :mrgreen:

:devil2: Spoko... ale... na następny dzionek sprawdzam i znowu nic niema... :rotfl: Na przeglądzie wykazało że nienapompowane amortyzatory są w "żółtym polu" (czyli jeszcze dobre)... :rotfl: i co, muszę kupić nowe? :wesoly: A najdziwniejsze jest to że jest stabilny na zakrętach :rotfl:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności