Skocz do zawartości

Skrzynia biegów


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy mam problem nie chcą mi wchodzić biegi 3 i 1 efekt jest taki jakby nie można było włączyć biegów bo dźwignia jest za krótka. Zrobiło mi się to w czasie jazdy jak ruszałem z domu to wszystko było OK. Co się mogło stać pomóżcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

To mój pierwszy post na forum, ale podłączę się coby nie duplikować tematów na dobry początek. Moja Zafirka to benzyna 1.6, dzisiaj miałem podobny problem jak kolega, z tym że zablokowały mi się wszystkie biegi, prócz wstecznego. Problem ze skrzynią miałem od początku, kiedyś też mi się zablokowała, mechanicy stwierdzili źle złożony mechanizm zmiany biegów i wymienili jedynkę - pomogło, jeździła długo bez problemów aż do dzisiaj. Zauważyłem dziwne zjawisko, kiedy wyłączyłem auto skrzynia się odblokowała, kiedy włączyłem, znowu się zablokowała. Po paru minutach takiej zabawy jakby przeszło i teraz jedzie, ale kto wie, kiedy znów się zablokuje. Ktoś ma pomysł co mogło się stać? Czy jakiś mały element mógł się dostać w mechanizm zmiany biegów i aż tak go zablokować? (mam nieco przetarty mieszek i wożę różne śmiecie, więc może coś mogło wpaść?). Czy może to blokowanie i odblokowywanie przy włączaniu i wyłączaniu może stanowić jakąś wskazówkę? gdzie szukać problemu??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem co opisujesz zanim zaczniesz jeździć po mechanikach sprawdź czy pod mieszkiem zmiany biegów nie poluzował się mechanizm który trzyma lewarek (coś w rodzaju kostki)jest to mocowane na cztery śrubki do podłogi W moim przypadku tak było i po dokręceniu jak ręką odjął . :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

directx11 miałem podobny problem nie mogłem wyrzucić na luz na pracującym silniku nie było to za każdym razem u mnie był problem z łożyskiem dociskowym w mojej zafirce jest ono hydrauliczne wymienili i jest ok.

A z moim problemem to odkręciła mi się śruba mocująca wodzik na skrzyni mechanik do kręcił i problem ustał

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich forumowiczów, to mój pierwszy post na forum.

U mnie dziś po raz drugi wystąpił podobny problem. Podczas jazdy a precyzyjniej podczas stania w korku stopniowo coraz trudniej wchodziły biegi (wszystkie) aż do całkowitej niemożności wrzucenia czegokolwiek poprzedzonej jednak odczuciem zwierającego sprzęgła (pomimo wciśniętego pedału samochód delikatnie "rwał" się do przodu). Udało mi się jakoś zjechać (sturlać) na bok i problem całkowicie ustał biegi wchodzą jak wcześniej. Najbardziej zastanawiające jest to, że to działo się stopniowo. To co się nasuwa samo to problem ze sprzęgłem (linka, docisk, itp) ale dlaczego problem narastał stopniowo? Czy ktoś ma jakieś sugestie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No JA też mam znowu problem ze skrzynią biegów. Mianowicie znów pojawił się problem jak przyszła jesień / zima- po nocy dopuki się w miare nie rozgrzeje nie mogę wrzucić 1 ani wstecznego, inne wchodzą z trudem. Nadmieniam , że olej w skrzyni wymieniony, komplet sprzęgła w tamtym roku wymienione. Jak wiosna/lato lub się rozgrzeje wsio ok. Może mi ktoś coś poradzić ? Wszelkie info mile widziane :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanikach sprawdź czy pod mieszkiem zmiany biegów nie poluzował się

A jak wyjąć ten meszek ktoś wie? Bo jakoś punktu zaczepienia nie widzę - czy to prostu delikatnie wyrwać, podważyć czy może da się gdzieś odkręcić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanikach sprawdź czy pod mieszkiem zmiany biegów nie poluzował się

A jak wyjąć ten meszek ktoś wie? Bo jakoś punktu zaczepienia nie widzę - czy to prostu delikatnie wyrwać, podważyć czy może da się gdzieś odkręcić?

 

wyrwij go delikatnie do góry jest na zatrzaskach :wesoly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności