Skocz do zawartości

Opel-Tech2 problem


Gość oizo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w celu odszukania usterek w swojej Astrze, załatwiłem sobie interfejs usb <-> odb2 i oprogramowaniem opel-tech2.

 

Po instalacji sterowników usb i uruchomieniu programu dostaję informację:

" Urządzenie nie jest podłączone " klikam " OK " i w chodzę w " Ustawienia ".

Pozostawiam ustawienia standardowe czyli port = COM1, korekcja KW2000 = 0. W ustawieniach protokołu:Interbyte = 5, Interblock = 130, NotConnected = 1500 i LostConnected=500. Ustawienia KW82: Interbyte = 10, Interblock = 1, NotConnected = 3500 i LostConnected=1000.

 

Dalej w "Diagnostyka" wybieram rok prod. = 1998, model = Astra-G.

 

I dalej w opcjach silnika, skrzyni biegów i podwozia cokolwiek bym nie wybrał dostaję komunikat "proszę przełączyć na pin: 7", jak kliknę "OK" wyświetla komunikat "Specified device not found (.COM1). Klikam "OK" i nic.

 

W opcjach Elektronika co bym nie wybrał dostaję komunikat "proszę przełączyć na pin: 12" i dalej to samo jw.

 

Gdzie je znajdę te piny, w którym miejscu i jak? (zdjęcie mile widziane)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Piny raczej nie mają nic do rzeczy, myślę, że masz interfejs z multiplekserem, za to jestem prawie pewien, że kabelek USB->COM nie zainstalował Ci się jako COM1 (bo ten zazwyczaj jest zajęty), ale jako np. COM2 albo jakiś dalszy. Sprawdź sobie w Menedżerze urządzeń w sekcji porty COM i LPT.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kinio25, wybacz ale szukałem odpowiedzi na mój problem. Raczej nie mam czasu by grzebać w necie pół dnia. Stąd też po przekopaniu odfiltrowanych tematów na forum po godzinie zrezygnowałem i poruszyłem temat na forum.

 

Dzięki wielkie za info. W międzyczasie zaopatrzyłem się w trochę programików i mam zamiar dzisiaj testować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z linkiem będzie ciężko bo targałem wszystko co wlezie z chomikuj.pl. Zabij mnie nie przypomnę sobie z którego dokładnie konta, ale w razie czego mogę udostępnić.

 

a to co mam:

AB-COM

OP-COM Opel-Scan CAN

OP-COM-090820b-PL

Opel-Tech 2 USB ANG/PL

AutoScannerOpel A99

OpelKm 0[1].8

scantool108_PL

Opel Immo

 

No i lipa ... nie mogę się połączyć .... a mam taki kabel:

http://www.allegro.pl/item773277860_opel_tech_2_usb.html

 

Programiki instalowałem/uruchamiałem na WinXP i na Win7 we wszystkich przypadkach nie odnajduje interfejsu. A sterowniki USB mam zainstalowane ;/

 

może ja coś źle robię ? może jeszcze poza wpięciem tego w złącze pod ręcznym trzeba coś jeszcze zrobić ?

 

poprawiłem"regulamin 3,1"/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to co mam:

AB-COM

OP-COM Opel-Scan CAN

OP-COM-090820b-PL

Opel-Tech 2 USB ANG/PL

AutoScannerOpel A99

OpelKm 0[1].8

scantool108_PL

Opel Immo

 

Tak wiec twój fejsik będzie działał tylko i wyłącznie z programami AB-COM i OPEL TECH 2. Resztę możesz skasować. Na początek sprawdź na jakim porcie COM zainstalował się interfejs. W razie czego zmień to w menadżerze urządzeń. Uruchom AB-COMa i zmień w ustawieniach z jakiegoś tam interfejsu na zwykły COM. Do wyboru masz port COM1 i COM2, na innych fejs nie zagada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrzECHO sprawdzałem w ten sposób ze zmianą na COM1 i COM2 - dokładnie tak jak napisałeś ... i nie działa :D

 

hmm ... muszę sprawdzić kabelek na innym Opelku, może coś w mojej Astrze nie gra ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twoim autkiem wszystko jest ok, interfejs ma po prostu problem z emulacja portu COM. Najważniejsze to poprawne ustawienia w menadżerze urządzeń. Daj jakiegoś zrzuta z menadżera - porty komunikacyjne COM z podłączonym interfejsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności