Skocz do zawartości

Opel-Tech2 problem


Gość oizo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko posiadam asterke 1,6 8zaw. 92r czy da sie tam podlaczyc kompa PC zeby sprawdzic bledy i jak tak to gdzie i za pomoca czego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

jeśli jesteś zainteresowany zapraszam na konsultacje. Posiadam kilka interfejsów wiec jeśli coś to się sprawdzi. Ja także jestem z krakowa ([email protected]) . Pozdrawiam.

dzięki serdeczne :wesoly: szkoda że na forum nie ma opcji "pomógł" a przynajmniej nie wiem jak się jej używa jeżeli takowa jest dostępna. sprawdziliśmy moją poczciwą asterkę i od razu jasne było co jest ok a co nie do końca :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jesteś zainteresowany zapraszam na konsultacje. Posiadam kilka interfejsów wiec jeśli coś to się sprawdzi. Ja także jestem z krakowa ([email protected]) . Pozdrawiam.

dzięki serdeczne :wesoly: szkoda że na forum nie ma opcji "pomógł" a przynajmniej nie wiem jak się jej używa jeżeli takowa jest dostępna. sprawdziliśmy moją poczciwą asterkę i od razu jasne było co jest ok a co nie do końca :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość Pawel1924

Witam mam takie małe pytanie o interfejs odb2.

 

Mianowicie co będę mógł nim dokładnie sprawdzić?

 

np. ciśnienie turbo i inne diagnostyczne rzeczy uda się zobaczyć?

 

Dodam że interfejs jest bez multiplexera (czy jakoś tak), to zwykły układ MAX232. Z 3 kabelkami na końcu.

 

Najlepiej to jak by mi ktoś napisał co dokładnie zrobię tym interfejsem i programem tech2.

 

Czy warto to kupować? bo błędy silnika to ja mogę sobie sprawdzić za pomocą pedału hamulca i gazu.

 

Ale chodzi mi bardziej o sprawdzenie i pomiar różnych takich - na przykład ciśnienie doładowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dumping

dostaję komunikat "proszę przełączyć na pin: 7", jak kliknę "OK" wyświetla komunikat "Specified device not found (.COM1). Klikam "OK" i nic.

 

Tak jak autor tego tematu mam ten sam problem. Dostaje te same komunikaty.

Interfejs posiadam do podłączenia przez port USB. Program Opel Tech 2. Próbowałem na dwóch systemach xp oraz 7. Sprawdzałem w menadżerze urzadzeń interfejs został zainstalowany, ale znajduje się w sekcji "kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej".

Tak więc nie wiem jak zmienić numer portu com, skoro w tej sekcji nie wyswietla sie nawet numer portu pod którym został zainstalowany. Probowałem też na programie AB-COM ale tez nie działa.

Zakupilem taki interfejs http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=360252507714&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość huri_khan

Tak jak autor tego tematu mam ten sam problem. Dostaje te same komunikaty.

Interfejs posiadam do podłączenia przez port USB. Program Opel Tech 2.

 

Użyj funkcji szukaj na górze :urodziny:

 

OPEL TECH nie współpracuje z USB :urodziny:

 

Ludzie ile razy można jedno i to samo pisać

Odeślij i niech zwraca kasę.

 

P.S. Kupiłeś tylko czytnik, tym interfejsem nie skasujesz błędów nawet jak uda ci się podłączyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dumping

OPEL TECH nie współpracuje z USB :D

 

P.S. Kupiłeś tylko czytnik, tym interfejsem nie skasujesz błędów nawet jak uda ci się podłączyć.

Że to czytnik pisze tylko w tytule aukcji, w opisie również że można kasowac błędy.

Udało mi się połączyć ten interfejs. problem nie tkwił w połączeniu tylko w programie. Kupując ten interfejs nie zajarzyłem że jest pod usb, a chciałem pod rs232. Użyłem programu OP-COM załączonego do interfejsu i wszystko działa idealnie, czyta i kasuje błędy. Teraz problem pozostał tylko z autem, błąd P1220!!

 

Użyj funkcji szukaj na górze :D

Używam zawsze tej funkcji. W duzo wynikach bardzo czesto znajduje sie odpowiedź tego samego typu "szukaj".

Ja dziekuje za odpowiedź, pomógł mi Pan i to bardzo. Że używam zły software.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności