Skocz do zawartości

Pojawia się błąd -sterowanie biegiem jałowym.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów.

Wyskakuje mi w mojej zafci 1.8 rocznik '99 z lpg taki błąd sterowanie biegiem jałowym i auto ciężko pali podczas pierwszego rozruchu (po nagrzaniu jest ok) a gdy wpada w obroty rzędu 2000-3500 to dziwnie charczy ,nie ma przyśpieszenia (powyżej 4000 jest ok).Po wykasowaniu błędu przez chwilkę jest ok po czym znowu pada.Co może być przyczyną ponieważ usłyszałem kilka teorii a że jestem laikiem to nie wiem czego szukać.

Pozdrawiam oplowską brać i proszę o pomoc (autem jeździ żona i stresuje się bardzo).

 

:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Tak prawda nie napisałem tak więc uzupełniam dane :

Zafira 1.8 benzyna rocznik 99z LPG sekwencja (chyba to trzecia generacja).

dzieje się to niezależnie od tego czy gaz czy też paliwo.Komp wskazał błąd jako sterowanie biegiem jałowym -tak sformułowany komunikat na jakimś profesjonalnym przyrządzie diagnostycznym u kolesia od gazu.

Obroty na jałowym rzędu 600-1000 ,czyszczona podobno przepustnica (teraz przynajmniej nie gaśnie na wolnych obrotach) natomiast przy obrotach 2000 -3000 dławi się i szarpie oraz przełącza się sam z gazu na paliwo. Dodam jeszcze że stało to się żonie podczas tych ulew (może coś zamokło).

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest w tym silniku krokowiec?

sprawdz jeszcze przeplywke, swiece, kable, rozdzielacz - zwlaszcza te ostatnie 2 jak mowisz ze moze to miec cos wspolnego z wilgocia

zostaje jeszcze sonda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krokowiec jest ale zintegrowany z przepustnica i nie rozbiera sie go, kabli WN nie ma w tym silniku, patrzac po błedzie jaki ci wyskakuje to szukałbym przyczyny tylko w przepustnicy, twój silnik powinien byc x18xe1, ale lepiej potwierdz nam to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepustnica z linką to chyba silnik o którym mówicie- lecz gdzie mam sprawdzić? aby się przekonać. :wino:

 

[ Dodano: Pią Paź 23, 2009 22:17 ]

Czyszczenie przepustnicy nic nie dało co dalej???

 

[ Dodano: Pią Paź 23, 2009 22:34 ]

Tak to silnik X18XE1 czyli krokowca się nie rozbiera ,a czy można go jakoś przeczyścić po odgięciu tej obudowy.

 

[ Dodano: Sro Lis 04, 2009 15:23 ]

Witam.

Wymiana przepustnicy nie pomogła ;zmieniłem także czujnik temperatury i świece.Nadal Kicha bo przy około 3000 szarpie i dziwnie pracuje. Jakieś pomysły -proszę o radę -czy też wziąć i jechać do ASO lecz dla mnie to ostateczność.

Pozdrawiam. :wesoly:

 

[ Dodano: Sro Lis 18, 2009 22:05 ]

Witam

Dodam jeszcze że większość problemów narasta gdy hamuję silnikiem -to wtedy zaczyna wariować i wyłączać gaz ,czy też falować.

Czyszcenie nie pomogło. Pozdrawiam

 

[ Dodano: Wto Lut 02, 2010 20:28 ]

Witam ponownie.

Autko naprawione-okazało się że ten simtec-70 to złom -znalazłem Gościa w necie który to naprawia.

Dzisiaj przyszedł naprawiony komp. Po założeniu i odpaleniu -REWELKA- auto jak nowe i jeszcze 12 miechów gwarancji.

Pozdrawiam jeszcze raz Majstra.

Siemka :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności