Skocz do zawartości

proszę o pomoc dot. błędu w oplu corsie c 1.3 cdti


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam, na desce rozdzielczej palą mi się lampki serwisu i silnika, pojechałem na komputer i wyskoczył błąd o takiej treści: "obwód ciśnienia bezwzględnego/ciśnienia atmosferycznego kolektora". czy ktoś z Was spotkał się z takim komunikatem? proszę o pomoc, jak pozbyć się czegoś takiego i gdzie szukać usterki. z góry dziękuję za pomoc. pozdrawiam[/b]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie znam numeru błędu, podali mi tylko treść komunikatu :wink:. przy dłuższej jeździe zapala mi się również lampka sygnalizująca wymianę filtra paliwa, czy to może mieć związek z tym błędem dot. powietrza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy filtr paliwa ma coś wspólnego z tym błędem, natomiast najlepiej jak będziesz znał numer błędu.

 

Gdzie pojechałeś na ten komputer ? I dlaczego diagnosta nie zinterpretował błędu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzysz, że to był "diagnosta"?

Niestety tak to jest jak ktoś coś umie zrobić ale do końca nie wie co robi :wink:

Z drugiej strony ciekawe ile można zarobić przekazywaniu na takiej wiedzy :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas w mieście nie ma serwisu opla i dlatego zmuszony byłem podjechać do pierwszego elektryka z komputerem, wczoraj byłem jeszcze raz i podobno numer błędu to P0106 i zauważyłem że powyżej 3 tyś obrotów auto traci moc.

 

[ Dodano: Sro Paź 28, 2009 07:47 ]

jeżeli ten kod P0106 jest poprawnie odczytany to jak pozbyć się tej usterki, co mogło się popsuć? może mi ktoś z Was pomóc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Część

 

 

ad bląd .... wskazuje na nieprawidłowa wartość ciśnienia doładowania:

należy sprawdzić układ dolotowy silnika czy czasem niema jakiś nieszczelności.

następnie najlepiej podjechać do warsztatu i podpiąć pod tester , porównać wartość wskazana na postoju powinna być zbliżona do ciśnienia czujnika atmosferycznego , następnie odpalamy samochód i jedziemy na test aby określić w jakich warunkach występuje błąd

 

prawdopodobnie występuje przeładowanie overboost , turbina i zawór upustowy do sprawdzania ewentualnie do przeczyszczenia. Mogą być tez inne przyczyny.....;)!!

 

jeśli usuniesz usterek lub zostanie ona usunięta wówczas podziel z "nami" się spostrzezeniami Dzięki!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, samochód został naprawiony, uszkodzony był czujnik ciśnienia na kolektorze ssącym, po wymianie samochód spisuje się bez zarzutów, przed naprawą miał słabsza moc i pobierał większe ilości paliwa teraz to wszystko wróciło do normy. dziękuję za pomoc w rozwiązaniu błędu. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności