Skocz do zawartości

Jak rozprowadzic instalacje pod głośniki?? ASTRA II


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Drodzy koledzy forumowicze doradzcie jak najlepiej było by rozprowadzic kable w mojej ASTERCE II od radia pod głosniki w tylne drzwi, chciałem takze założyć głośniki 6x9" w tylną połke i subwofer ze wzmacniaczem w bagażnik. Z góry dzieki :wesoly::(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader
...od radia pod głosniki w tylne drzwi...

Kable 2x1.5mm˛ starczą w zupełności, poprowadzone pod plastikami od progów.

 

...chciałem takze założyć głośniki 6x9" w tylną połke i subwofer ze wzmacniaczem w bagażnik...

Te głośniki w półce to czym mają być napędzane? Rozumiem, że masz radioodtwarzacz posiadający 4 wyjścia, 2x przód + 2x tył, przód jest już zajęty, tył pójdzie na tylne drzwi, a co z półką? Osobny wzmacniacz?

Jaki wzmacniacz (model) do tego subwoofera ( i na ile A ma bezpieczniki)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Radyjko mam SONY, starszy model ale nigdy jeszcze mnie nie zawiódł. Wyjście na radyjku jest 4x40W. A w bagaznik chciałem wsadzic taqi zestaw:

SUBWOFER BLAUPUNKT GTt 1200

WZMACNIACZ BLAUPUNKT GTA2

Ewentualnie zrezygnuje z głośników w drzwiach i zamontuje tylko głośniki 6x9". Czy wtedy bede potrzebował jakis wzmacniacz pod głoskiki w półce ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

Zamiast tego GTt 1200 który opisywany jest jako "tuba", który bardzo chciałby być tubą ale jest walcem, kup lepiej subwoofer na tym samym głośniku zapakowany w "tradycyjną" obudowę: zaoszczędzisz miejsce w bagażniku http://www.allegro.pl/item174016078_blaupunkt_gtb_300_hp_sklep_nowa_favat_750w_.html

 

Wzmacniacz który podałeś jest dwukanałowy z możliwością mostkowania, tak więc mostkiem zasilisz sam subwoofer.

Musisz kupić albo wzmacniacz czterokanałowy z możliwością mostkowania conajmniej dwóch z nich który może pracować w trybie 4/3.

Wtedy kanał "przedni" wzmacniacza idzie na eliptyki a "zmostkowany tył" idzie na subwoofer. Wzmacniacz taki musi mieć też osobną regulację przód/tył filtrów dolnoprzepustowych, np. http://www.allegro.pl/item175571000_wzmacniacz_blaupunkt_gta_4_limited_ed_gwar_fvnowy.html

Taka jest moja propozycja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A swoją drogą nie byłoby fajnie gdyby Opel zrobił instalkę na tylne drzwi chociaż. :wesoly:

Zostałoby dobrać głośniczki. :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

lord_wiader, a co sądzisz o tej tubie BLAUPUNKT GTT 300 :wesoly::(

 

A jeśli zrezygnował bym z zabudowy bagażnika, i wsadził tylko

eliptyki
to musiał bym je podłączać pod jakiś wzmacniacz, czy wystarczyło by bezpośrednio pod kable z radia :beer:

Myślałem o czymś taqim HERTZ DCX 690 http://www.allegro.pl/item171771435_hertz_dcx_690_nowe_gwarancja_.html lub

SONY XS-F6935 http://www.allegro.pl/item174248047_sony_xs_f6935_pol_inst_i_gw_nowosc_2007_k_ce.html lub

JBL CS 3196! http://www.allegro.pl/item175144669_jbl_cs_3196_3_drozne_210w_bonus_od_ss_raty_.html lub

JVC CS-V 6945 http://www.allegro.pl/item175891610_jvc_cs_v_6945_nowosc_2007_hurt_k_ce.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader
lord_wiader, a co sądzisz o tej tubie

 

Ogólnie mam złe zdanie o obudowach popularnie nazywanych "tubami", gdyż są one przeważnie wykonane ze sprasowanego kartonu a z płyt MDF/wiórowych wykonane są podstawy walca. Oczywiście Taka obudowa ma znacznie mniejszą wytrzymałość na wszelkiego rodzaju uderzenia oraz ma mniejszą sztywność niż graniastosłup wykonany z np. płyty wiórowej (dużo zyskuje się dzięki samemu kształtowi walca, gdyż naprężenia rozchodzą się równomiernie i można stosować karton). Co innego walec wykonany np. ze sklejki np. 12mm.

Pozatym obudowa walcowa jest trudniejsza w zamocowaniu, a przez swoje kształty zajmuje większą objętość bagażnika niż ona sama. Wielu osobom podobają się obudowy walcowe i jeśli to jest Twoje kryterium przy wyborze subwoofera to bierz walec, osobiście wybrałbym jednak graniastosłup. Subwoofer który podałem w linku jest oparty prawdopodobnie na tym samym przetworniku, jednak z opisu wynika, że ma o 50W większą moc w sinusie.

 

 

Jeśli zrezygnowałbyś z subwoofera w bagażniku to i tak eliptyki muszą być czymś poganiane. We wszystkich drzwiach będą głośniki więc wszystkie kanały wzmacniacza będą zajęte i konieczny będzie dodatkowy wzmacniacz stereo. Możesz też zrezygnować z głośników w drzwiach i dać same eliptyki w półke i zasilać je z radioodtwarzacza. Aby jednak w pełni wykorzystać potencjały drzemiące w wyżej wymienionych przez Ciebie głośników potrzebny jest wzmacniacz ok. 2x50W RMS, chociaż na samym radyjku powinno to całkiem ładnie śmigać.

Osobiście wybrałbym Hertza, gdyż ma największą efektywność (nie mniejszą niż 92db), ale żadnego z tych głośników nie słyszałem ani nie znam opinii o nim.

Możesz wybrać się do np. Media Markt i być może w "szafie grającej" znajdziesz coś interesującego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

lord_wiader, a jak podłączyć przewody pod głośniki ?? Bo jak wyciągnąłem radio z kieszeni to radio połączone jest z orginalną instalacją za pomocą kostek :mrgreen: Czy mam rozcinać przewody idące od radia do kostki i tam wlutowywywać kable pod głośniki, czy te kable z kostki są jakoć rozprowadzone i mozna albo trzeba łączyć je w innym miejscu :twisted::mrgreen:

 

dodałem ogonki, lord_wiader

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

Prawdopodobnie nie ma rozprowadzonej instalacji na tył i musisz ją ciągnąć od radia.

isojo9.th.jpg

Złącza B:

1 - PrawyTyl +

2 - PrawyTyl

3 - PrawyPrzód+

4 - PrawyPrzód

5 - LewyPrzód+

6 - LewyPrzód

7 - LewyTyl+

8 - LewyTyl

 

Najprościej jest przeciąć wychodzące kable z kostki ok 10cm od niej, przylutować do nich nowe kable (wcześniej wspomniane 2x1,5mm˛), lub jeśli ma się więcej czasu to wyjąć z kostki bolce i od razu do nich przymocować przewody. Nie zapomnij o dobrej izolacji połączeń.

 

[EDIT] zamieniłem kostke ISO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności