Skocz do zawartości

Buczenie w przedniej osi


Rekomendowane odpowiedzi

Też zmieniłem,bo Goodyear UG 5 strasznie mi hałasował,a najbardziej przy hamowaniu i tak w zakresie 30-50 km/h.Teraz na Michałach jest błoga cisza :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ktos wczesnie powiedzial dobrze, amien najpierw opony :D. Najpierw je zmienie i jak nie pomoze to bedzie oznaczalo ze zapewne lozysko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

loozack dobrze napisał. Jak ju będziesz na podnośniku przy zmianie opon, rozbujaj pojedynczo przednie koła do ponad 100km/h (ktoś musi przytrzymać drugie koło), wyłącz silnik i słuchaj, czy się ładnie toczy.

Jeśli to łożysko - czeka Cię spory wydatek. Z tego co wiem, w Astrach II są nierozbieralne piasty - wymieniasz całą. Miałem tą przyjemność w zeszłym tygodniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Podnieś koło na lewarku i poruszaj kołem, czy nie ma luzów poprzecznych... co jeszcze, :twisted: mogą to być też złej jakości opony, albo sypiący ci się przegub... Sprawdź najpierw luzy...

:mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Podnieś koło na lewarku i poruszaj kołem czy nie ma luzów poprzecznych...

U mnie jedno z łożysk było do wymiany - wyło okrutnie przy dużych prędkościach. Mimo to brak luzów i jakichkolwiek dźwięków przy ręcznym kręceniu kołem.

 

tesh

SKoNd kLiKaSH? :twisted:

 

bez zlośliwości proszę/zibi

 

Przepraszam, pracuję nad sobą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Z Jelcza Laskowic, a właściwie z wioseczki nieopodal... podsunęłem taką myśl , bo miałem kiedyś cytrynkę i właśnie takie oznaki miałem... Okazało się że miałem taki konkretny luz że byłem w szoku jak to koło latało... z dobry centymetr na wysokosci bieżnika... Wymieniłem na nowe za bodajże 50zł z wymianą.

Z kolei mój kolega M I A Ł passata i tesh wyczuł ten luzik u siebie i postanowił coś z tym zrobić...ale nie przypuszczałem że zdejmie piastę i nasmaruje to samo łożysko i dokreci ile sie da. Dzień później łożysko wtopiło mu się w piastę i urwał koło przy 120km/h... Nie utrzymał auta na drodze i przedachował z nieco mniejszą prędkością... na szczeście nic mu sie nie stało, ale "za 50 zł" rozbił samochód... :twisted::mrgreen::mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Secdriver, oczywiście, wyczuwalne luzy jednoznacznie świadczą o tym, że z łożyskiem jest coś nie tak. Warto też jednak mieć świadomość, że ich brak wcale nie oznacza, że łożysko nie będzie sprawiać problemów.

Również stanowczo odradzam wszelkie garażowe kombinacje przy wszystkich elementach, które mają wpływ na bezpieczeństwo. Kolegę dockx reanimacja łożysk jednak chyba nie dotyczy, bo nawet jeśli po ich stronie leży wina, będzie je musiał prawdopodobnie wymienić z całymi piastami, tak jak ja parę dni temu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja stawiam na opony jeżeli bieżnik jest kierunkowy coś wrodzaqju ,,V'' to takie opony właśnie wyją przy zwalnianiu i chamowaniu , mam bieżnik zimowy właśnie taki i on tak hałasuje co jeszcze pojawiło się to po pewnym przebiegu opon { podtarte}.......i jest nie dowytrzymania..aha taki sam objaw daje sucha skrzynia i luzy na mech.różnicowym [łożyska]..... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności