Skocz do zawartości

wspomaganie kierownicy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i proszę o radę!

Moja meriva 1,6 rok 2005 - czy ktoś ma podobne objawy-mianowicie na lekkich nierównościach słychać w przedziale wspomagania kierownicy lekki stukot jakby luźnej śrubki, nakrętki co mocno denerwuje. Wspomaganie działa poprawnie. W serwisie nie potrafią zlokalizować przyczyny, chcą demontować wspomaganie a ja czuję ,że to jakaś pierdołka. Dostęp do tego jest utrudniony przez ściankę grodziową a od strony kabiny wszystko sztywne. Może ktoś miał podobne objawy i sobie poradził, może gdzieś dotrę do schematu wspomagania? Pozdrawiam !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

Z Twojego opisu wynika że mam identyczny problem. Przy lekkich nierównościach oraz przy jeździe po równym na wprost, ale lekkich ruchach kierownicą (w zakresie ok. 1 cm na obwodzie w prawo/lewo) z okolic "zegarów", stacyjki, kolumny kierownicy słychać ciche jakby chrobotanie, haczenie, terkotanie. Odgłosy przy kręceniu kierownicą na postoju i jeździe parkingowej nie występują, mimo to na 90% obstawiam EPS. Może na początku spróbować wyłączyć bezpiecznik wspomagania, tak aby ocenić czy dźwięk pochodzi od silniczka, czujnika kąta skrętu? Bo jak przestanie terkotać przy wyłączonym EPS, to przynajmniej połowa sukcesu, bo namierzone źródło, niestety jak to usunąć (bez wymiany całej kolumny) to nie wiem. Jak przy wyłączonym dalej nie odpuści, to może to część mechaniczna wspomagania, a może to te "słynne" stuki na wałku przegubowym? Ale nie wykluczam też że to coś innego z tych okolic. Napisz czy u siebie znalazłeś rozwiązanie, bo na razie to pozostaje włączenie radia :wink:

[uzupełnienie] Sprawdziłem, na postoju przy energicznym poruszaniu prawo/lewo delikatne chrobotanie też występuje

[uzupełnienie] Problem rozwiązany, pomogło smarowanie EPS

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tutaj jest dokładny opis i nie wydaje się że to jakaś wyrafinowana operacja. Natomiast sam nie mogę podzielić się doświadczeniem, gdyż nie mając tego smaru, zleciłem taką usługę w ASO i mogę tylko powiedzieć że objaw który opisywałem ustąpił "od ręki".

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość marcus747

U mnie było to samo. Stuki z okolicy przekładni kierowniczej. Zakupiłem smar grafitowy i tak jak kolega wcześniej polecił przesmarowałem ten wałek na silniku wspomagania. Teraz cisza............ TO BYŁO TO!

 

Koszta 6 zł za smar

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu.

Wczoraj bawiłem się OP-COM-em chcąc sprawdzić czy udała się aktualizacja fejsu i zauważyłem w module wspomagania błąd 1532 - usterka czujnika pozycji kierownicy.

 

Błąd nie daje się skasować. Wspomaganie działa bez problemów, kontrolka EPS gaśnie po uruchomieniu silnika. Wie ktoś o co chodzi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

mam problem-czy wymieniać kolumne kierownicy? zapala mi mi się EPS i wyłacza wspomaganie kierownicy, po zgaszeniu silnika i zapaleniu najczęściej wszystko wraca do normy na jakiś czas, co zrobiliście ze swoimi Merivkami, czy może to byc jakas wada fabryczna?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności