Skocz do zawartości

Nie działają spryskiwacze przedniej szyby.


Gość dizel1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dziś nademną zawisło jakieś fatum chyba. Rano w vectrze trafił mi szlak jedną dysze od spryskiwaczy, wogóle nie pompowała. Pojechałem do ASO wymienili mi od ręki. Po południ wsiadam do astry bo musiałem jechać po drzewo do kominka, wracam chce spryskać szybę bo już się błoto na niej mazało a to cisza. Wycieraczki się włączają tak jak powinny się włączać przy trybie spryskiwania a płynu ani kropelki. Wogóle nie słychać silniczka, cisza, nie pompuje nic. Myślałem że może bezpiecznik ale bezpiecznik jest ok. Jak myślicie, co to może być? Można to jakoś rozebrać i ewentualnie naprawić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sledzik1102

Dołączona grafika

Sprawdz te wtyczki co zaznaczyłem na zdjęciu, u mnie jak miałem taka samą sytuacje to poruszałem tą wtyczką, docisnąłem i spryskiwacze znów zaczęły działać

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie co do wtyczek to jak tylko przestały mi działać to zjechałem na chwilkę na stacje, wkładałem i wyjmowałem je kilka razy i kicha. Zero reakcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wtyczki która idzie do silnika prąd dochodzi bo sprawdzałem żarówką. Jak włącze spryski to żarówka świeci. A nie da się tego silnika jakoś rozebrać i naprawić? A może to pompke trafił szlak a silnik jest dobry?

 

 

I jeszcze jedna sprawa. Jak wymontować ten silniczek? Myślałem że wystarczy go wyjąć ale odchyliłem go na bok od zbiorniczka to spod spodu zaczął mi płyn lecieć więc go szybko wsadziłem spowrotem.

 

[ Dodano: Pon Lis 09, 2009 20:12 ]

Ok, wyjąłem, przy okazji ułamałem tą rurke na która się wężyk nakłada bo nie nie chciał zejść a że mam chyba za dużo siły to się ukręcił ten plastik. W każdym razie jak dałem 12V z aku na silnik to ten ani drgnie wniosek z tego że jest spalony. Kolejny wydatek. Echhh, ten samochód to teraz skarbonka. W przeciągu miesiąca już tyle kasy na niego poszło że szkoda gadać. Miesiąc temu kupiłem zimówki, bodajże ok miesiąca temu zakładałem tu temat o dziwnym waleniu przy maksymalnie skręconych kołach. Okazało się że oba przeguby tłuką az któregoś dnia jeden mi się rozleciał i było po jeździe. W piątek odebrałem go od mechanika bo termostat padł, chodził dosłownie pół roku i dodam że był kupowany w ASO a dziś pompka spryskiwaczy. Ciekawe co będzie następne .....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrussss89

no dobra a ja mam pytanie bo z prawego spryskiwacza leci super ciśnienie a z drugiego tak strasznie delikatnie przewody są drożne..jak ustawić też żeby leciało na szybę a nie w bok?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

pokręć troche dyszami. Ewentualnie wyjmij je, przeczyść i włóż kierując dziurki spryskiwacza na szyba.

dodam ze igła taka do szycia spisuje się idealnie jakbyś nie wiedział,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko igłe musisz wziąć najcieńszą jaką masz. Ja juz raz czyściłem dysze grubą igłą to później musiałem je wymieniać bo płyn lał mi się na szybe strumieniem. Zbiorniczek płynu wystarczał mi na przejechanie ok 100km w taka gorszą zimowo wiosenną pogodę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności