Skocz do zawartości

Dwa problemy z Corsą


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Test jazdy pod górkę (taki pobieżny) wykazał, że niby prędkość w funkcji obrotów jest zachowana (jadąc na płaskim na 4 biegu przy 1500 obr/min było ok. 56 km/h, pod górkę tak samo

i dalej

 

Aktualnie jeżdżę spokojnie, tzn normalnie i objawów brak. Jak mówiłem tylko przy gwałtownym dodaniu gazu na 4 i 5 biegu (na niższych nie).

Na podstawie tych cytatów nie wydaje mi się aby to było sprzęgło acz mogę się mylić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po przerwie :(

 

Sprawa ze skokami obrotów na 4-5 biegu w zasadzie bez zmian, ani gorzej ani lepiej. Chociaż ostatnio zalałem Vervę (wcześniej jeździłem na "normalnym" ON) i jakby objawy ustąpiły. Albo to tylko moje złudzenie, bo raczej nie jest możliwe aby paliwo miało wpływ na taki stan rzeczy prawda? A może to mrozy wyeliminowały objawy? Taka sytuacja trwa już kilka tys. km (miesięcznie robię ok. 2700km), czy to pozwala wyeliminować sprzęgło jako przyczynę?

 

Ale piszę też w innej sprawie. Przyszły mrozy, siadł akumulator, wiadomo :D. W zasadzie bez szans na odpalenie po ok. 8h stania na -15/-20st C. Po podładowaniu samochód odpalał. Wymieniłem akumulator na nowy i ... w zasadzie bez zmian! Wrrr :( Zatem pytanie czy są inne możliwości (np. świece) skoro na starym podładowanym akumulatorze samochód odpalał? Nowy aku to jakiś Loxa (60Ah), kupiony na szybko bo nie było lepszych w sklepie, słyszałem o nim kiepskie opinie, ktoś ma zdanie o tej marce?

Inna sprawa jest nawet zabawna, po odpaleniu na mrozie nie ma świateł od wstecznego :-) . Pojawiają się po kilku kilometrach jazdy i już są do końca. Czy to może być wina słabego aku czy czegoś innego czemu szkodzi mróz? :-)

 

Pozdrawiam!

 

Ps. Uwielbiam moją corsunię, ale te jej "zachcianki" (czyt. drobne problemy, z którymi idzie żyć ale gnębią sumienie bo nie wiadomo do końca co jest nie tak) czasem doprowadzają do szału :oops:

 

Ps2. Temu kto wymyślił sposób wymiany aku i jego położenie to powinni jaja obciąć. :D

 

[ Dodano: Wto Sty 26, 2010 22:58 ]

Ps3. I jak to jest z tymi świecami, podgrzewać kilkakrotnie czy jeden raz? :oops:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności