Skocz do zawartości

Corsa C 1.7 cdti chiptuning


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam corsę C 1.7 cdti. Zastanawiam się nad chiptuningiem silnika. Czy ktoś z was już się tego podejmował i z jakim skutkiem? Boję się trochę o trwałość silnika,skrzyni, przegubów itd. po takim zabiegu. Oczywiście myślę też o mocniejszych hamulcach. Z tyłu mam bębny, czy da się tam zamontować tarczę od np. corsy C gsi? Pozdrawiam[/b]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiptuning tego silnika jest możliwy ale zobacz jaki masz osprzęt czy komputer jest denso bo jesli tak to mało kto chce sie tego podjąć, bo w tym kompie łatwo przekroczyć normy dymiania itd....

 

Jak znajdizesz firmę która to zrobi to uważaj żeby to byli faktycznie fachowcy, bo łatwo spaprac co nieco, przy rozsądnym tuningu skrzynia i półosie bez problemu wytrzymają, tylko trzeba zwróić uwage szczególnie na sprzegło i koło dwumasowe, bo to newralgiczne elementy...

 

Co do chamlulców to tarcze z tyłu możesz załozyć z gsi, tylko nie wiem czy chcesz miec przód na 5 śrub a tył na 4 bo gsi ma ino 4-ry śruby, dużo lepiej znależc belkę tylną z opla combo 1,7cdti bo w combo były z tyłu też tarcze, a rozstaw srub masz taki jak u siebie czyli 5x110..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiptuning tego silnika jest możliwy ale zobacz jaki masz osprzęt czy komputer jest denso bo jesli tak to mało kto chce sie tego podjąć, bo w tym kompie łatwo przekroczyć normy dymiania itd....

 

Jak znajdizesz firmę która to zrobi to uważaj żeby to byli faktycznie fachowcy, bo łatwo spaprac co nieco, przy rozsądnym tuningu skrzynia i półosie bez problemu wytrzymają, tylko trzeba zwróić uwage szczególnie na sprzegło i koło dwumasowe, bo to newralgiczne elementy...

 

Co do chamlulców to tarcze z tyłu możesz załozyć z gsi, tylko nie wiem czy chcesz miec przód na 5 śrub a tył na 4 bo gsi ma ino 4-ry śruby, dużo lepiej znależc belkę tylną z opla combo 1,7cdti bo w combo były z tyłu też tarcze, a rozstaw srub masz taki jak u siebie czyli 5x110..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość sebastiankefir

Witam ja mam wersje Opel corsa Gsi 1,7cdti i rozstaw srob jest 5x110. Chip tuning do tego silnika jest mozliwy poszukaj w google sa firmy co oferuja . z 101koni na 137koni, i moment obrotowy do 295nm.

 

Z drugiej strony po co chipowac , u mnie naprawde chodzi ten motor super, zaskakuje na swiatlach auta ktore maja 2.0 w benzynie. oraz golfy tdi 110.

 

Dla mnie moj opelek to mała bestia:). ktora zaskakuje wszystkich. Znajomi mowią że są podwrażeniem jak obrotomierz idzie równo z prędkosciomierzem jak cisniesz opla;).

 

Poprawiłam błędy. Proszę korzystać ze spacji celem rozdzielania wyrazów (ten najdłuższy klawisz) - Niedźwiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności