Skocz do zawartości

Kontrolka CHECK - spadek mocy


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Auto było podpinane pod komputer ale żadnych błędów.

Niestety gazownik u którego byłem, nie miał jak podpiąć gazu pod komputer

i tak powoli sobie śmigam :piwo:

Generalnie oprócz tego gazu to wszystko działa.

 

 

 

 

 

 

Nie piszemy z Caps-Lock/poprawiłem/Kacper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym odpowiedzieć, iż nie ma znaczenia kto zakłada temat i czy jest nadal na forum czy nie. Nie chciałem wcześniej pisać, bo takie posty są zbędne i tylko tu przeszkadzają.

 

A teraz odnośnie tematu. Nie jestem pewny ale na 98% w sintrze nie było fabrycznie montowane instalacje gazowe. Ale mogę się mylić. W katalogu części EPC i programie do diagnostyki (używałem kilku interfejsów) nie było nic o gazie i testowaniu instalacji gazowej. Generalnie to tak radzę uważać na to co mówią „fachowcy” bo jeszcze mogą tylko poprawić lampkę „chcek” do stanu ciągłego świecenia. Jak pisałem wcześniej nie znam się zbytnio na instalacji gazowej ale jeśli nawet zakładając, iż fabrycznie nie był montowany gaz a „check” się zapala to oznacza, że jakiś czujnik wysłał błąd bądź nie działa poprawnie, a co za tym idzie musi to być odnotowane i zapisane w komputerze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie spotkałem się aby gaz był montowany seryjnie w Sintrze.

zibi_75, jeśli ten problem pojawia się tylko na gazie, to wniosek nasuwa się sam że jest coś nie tak z tą instalacją. Spróbuj może w innym warsztacie może trafisz na bardziej kumatych speców którym uda się zdiagnozować i usunąć usterkę. Może tylko trzeba odpowiednio wyregulować.

Poczekajmy może ktoś jeszcze coś podpowie.

 

takie posty są zbędne i tylko tu przeszkadzają.

I dla tego wysłałem je tam gdzie ich miejsce :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po długim boju z gazem firmy KOLTEK montowanym w sintrach poddałem sie

i wymieniłem część instalacji na bardziej spotykaną u nas

wymiana parownika,listwy ster.do wtrysków,komputer i teraz śmiga wspaniale

stwierdzam iż bardzo wąskie grono serwisantów zajmuje się gazem tej firmy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam co prawdsa juz po czasie ale dostałem na maila odpowiedz na moje problemy z gazem a oto co otrzymałem

"To typowe objawy zużycia (zabrudzenia, uszkodzenia) silnika

krokowego.

Niestety (mimo) obiegowych opinii krążących po internecie

mycie silnika krokowego nic nie pomoże. Zużyty silnik

krokowy należy wymienić na nowy."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość jarucha

witam kolegów podejżewam że mam walnienty ten czujnik ,gdzie on sie znajduje 3,0v6 <czujnik stukowy >obiaw mam taki że auto zapala mi normalnie ruszam powolutku jest ok aje jak chcem trosze szybciej to czyc jakby był zalany i kicha jest to chwilowe jak mu fest przygazuje to przedmucha i jest ok ,na gazie jest idealnie jak przełącze na benzyne to czuć na prdale że jest słabszy i mułowaty kolego z kętrzyna jak byś jechał do mrągowa to daj znać to pogadamy pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów podejżewam że mam walnienty ten czujnik ,gdzie on sie znajduje 3,0v6 <czujnik stukowy >obiaw mam taki że auto zapala mi normalnie ruszam powolutku jest ok aje jak chcem trosze szybciej to czyc jakby był zalany i kicha jest to chwilowe jak mu fest przygazuje to przedmucha i jest ok ,na gazie jest idealnie jak przełącze na benzyne to czuć na prdale że jest słabszy i mułowaty kolego z kętrzyna jak byś jechał do mrągowa to daj znać to pogadamy pozdro

Czujniki są dwa, po jednym z każdej strony. Czujnik z przodu nazywa się lewy lub 2-4-6 natomiast ten z tyłu nazywają prawy lub 1-3-5.

Jeździłem z odłączonym stukowym w 3,0 i nie było takich objawów jak piszesz. Kontrolka się świeciła, ale chodził i przyspieszał normalnie (przy braku stukowego ECU po prostu lekko cofa zapłon i tyle).

P.S. Jak byś chciał go wymieniać to najlepiej wykręć stary i zczytaj nr GM bo tych czujników robili kilka rodzajów i nie pasują zamiennie (ECU pokazuje błąd).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie proste, ja ten z przodu nie mogłem całkowicie wyjąć, zależy jak kabel jest puszczony. ILKU masz racje, bo raz kupiłem i musiałem wymieniać bo nie pasowały. Dwa rodzaje to na pewno są, mają nawet inne wtyczki.

 

Bez stukowego nie jeździłem to nie wiem, na uszkodzonym (później doszedłem, że to mógł być kabel przerwany) to miałem objawy podobne jak kolega jarucha. Auto mi muliło wraz z zapalaniem się „check” (następowało brak mocy i szarpanie).

 

Czasem smigam Olsztyn-Kętrzyn to zahaczam o Mrągowo ale ostatnio na Reszel walę bo u Was te wykopy :) A właśnie może się orientujesz jak tam będzie ?? obwodówka od ronda co na Olsztyn (co męczą go już ho ho) do tego ronda na wyjazd na Kętrzyn??

 

A jaki kolega ma kolor auta?? to będę zwracał uwagę na sintrę z NMR :)

 

Sprawdź jeszcze wtyczki od stukowych. Może coś nie łączy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarucha

pare lata po mrgowie mój ma kolor granatowy ciemne szybki autko mi działało idealnie po wymianie nagrzewnicy na drugi dzień już był problem,albo mechanior coś uszkodził jakiś przewód czy co ,wogule przewody ćiś nieniowe były porosinane i tak to jest oddaj auto na dzień dla mechanika zrobi ci jedno a drugie zepsuje ,do końca czerwca ma być oddana obwodnica ale znając ich tempo racy to może w licu skończą całe rosswelta wczoraj rozbabrali wkońcu normalna nawieżchnie zrobią

----------------

sorki za pozjadane literki ale mój laptop dostał czkawki

----------------

a może kolega z Kętrzyna zna dobrego elektronika żeby autko podiąć pod komputer dla ciampały to raczej auta nie oddam

 

 

 

Nie piszemy posta pod postem- scaliłem / Kacper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności