Skocz do zawartości

Corsa c 1.3cdti


Gość piechu64

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piechu64

Witam koledzy ,może tu na forum uzyskam jakieś porady ,poniewaz corsa 2004r motor 1.3 cdti po dłuższym postoju ciężko odpala diagnoza przeprowadzona był jeden błąd związany z swiecami usterka usunięta filtry wymienione, zawór regulacji i czujnik ciśnienia CR podmieniony z innego auta zastanawia mnie to że jak odpali to dym strasznie szczypie w oczy , i długo pracuje pompa zasilająca w zbiorniku ok 20-30 sek czy to normalne z tą pompą .Auto po zapalenu ma moc . Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

piechu64 u ciebie po nocy ciężko odpala i za którym razem zapali po nocy i jak pechu64 rozwiozałęś ten problem jak tam to napisz co była za przyczyna ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piechu64

kolego kamil19603 ja nic jeszcze nie zrobiłem bo już nie wiem co mam robić dziś znajomy mi powiedział ze ostry gryzący dym to może być wina lejących wtryskiwaczy a próba zapalenia to srednio za 10 razem i to z oporem . Z tymi wtryskiwaczami to sam juz nie wiem pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piechu64, zacznij od dokladnego opisania twojego problemu

bo z opisu niewiel mozna wywnioskowac

 

jakie bledy? swieci sie jakas kontrolka?

jaki dym?

ubywa oleju? plynu chlodzacego?

 

 

co znaczy dlugo dzialajaca pompa?

przeciez pompa dziala caly czas jak motor pracuje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piechu64

koledzy oleju ,płynu nie ubywa , pompa po przekręceniu kluczyka bez próby odpalenia pracuje według mnie za długo i czasami się w niej bulgota , dym strasznie gryzie w oczy ,a po rozgrzaniu dym ustępuje ,przebieg auta 72 tyś KM kontrolka się zadna nie pali

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

koledzy oleju ,płynu nie ubywa , pompa po przekręceniu kluczyka bez próby odpalenia pracuje według mnie za długo i czasami się w niej bulgota , dym strasznie gryzie w oczy ,a po rozgrzaniu dym ustępuje ,przebieg auta 72 tyś KM kontrolka się zadna nie pali

 

witam to samo jest u mnie tylle ze silnik startyje za drugim razem jak jest zimno dymu jest masa i szczypie w oczy a jak sie zagrzeje okolo 70stopni dym znika

sprawdzilem turbo i podobno jest do wymiany bo ma duzy luz na wirniku i prawdopodobnia uszkodzone uszczelniacze w srodku

tak mechanik powiedzial

pozdrawiam

silnik 1.3 cdti 70tys 2005rok combo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piechu64

Latem by palił a on tak samo nie pali po postaju , sprawdzałem wtryski na przelew i wszystkie cztery te same parametry , jedynie dopatrzyłem sie że temperatura zewnętrzna na wyswietlaczu była +3.5 stopnia a komp w parametrach pokazuje minus 30 stopni a teperatura paliwa jak auto odpaliło i pracował silnik ok 10 min parametr + 15 stopni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

piechu umnie tak samo się dzieje wydaje mi się że to wina czujnika bo na rozgrzanym silniku było 70C a tenpetatura paliwa 20C

 

[ Dodano: Pon Gru 07, 2009 16:19 ]

pechu i jak coś znazlazłes za usterke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności