Skocz do zawartości

Usunięcie nieudanych zaprawek lakierniczych


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.

Zima idzie, samochód bardziej podatny na rdzę to stwierdziłem, że wypada przygotować powłokę lakierniczą do gorszych warunków.

No i wszystko fajnie pięknie, odpryski po kamieniach wielkości jednego milimetra zapełniłem lakierem i spolerowałem. No ale zostały mi "niedociągnięcia" po poprzednim leciwym właścicielu, który robił prawdopodobnie to samo co ja i trochę mu nie wyszło.

Chyba ślepy był bo ten kolor to bardziej złoty niż srebrny i na Parkinsona chyba też musiał chorować:

 

http://img690.imageshack.us/gal.php?g=dsc02262v.jpg

 

Drzwi prawe tylne i otarcie rantu przednich. Czym to usunąć? Benzyna ekstrakcyjna nie działa a szpachelki/papierów ściernych się trochę boję. Może ktoś zna jakiś sposób na pozbycie się tego? Specyfik chemiczny czy inna metoda?

 

Dodam, że zależałoby mi na tym żeby ściągnąć tylko samo "złotko" bo pod spodem lakier raczej dobry i ubytek minimalny. Z racji tego, że jest to metalik zaprawka też była robiona dwoma składnikami: tą złotą bazą i klarem. Czyli do ściągnięcia są dwie warstwy.

 

Może Scansol?

 

Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam.

Zima idzie, samochód bardziej podatny na rdzę to stwierdziłem, że wypada przygotować powłokę lakierniczą do gorszych warunków.

No i wszystko fajnie pięknie, odpryski po kamieniach wielkości jednego milimetra zapełniłem lakierem i spolerowałem....

 

Witam, przeczytałem Twój post i mam pytanie, jak/czym spolerowałeś lakier, który uzupełniłeś po tych kamieniach? Ja też musiałem uzupełnić odrobinkę lakier, ale trochę "wystaje" teraz i nie wiem jak to wyrównać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Papier ścierny wodny 2000 nawinięty na jakąś małą kostkę i szlifujesz kantem (nie próbuj trzeć "listkiem" bo to prawie pewne że przytrzesz lakier w nieporządanym, zdrowym miejscu). Potem to samo z 2500. Jak już będziesz zadowolony z rezultatu (ale nie łudź się, że będzie idealnie i że nie będzie nic widać) to pasta polerska.

 

A nikt nie ma pomysłu na rozwiązanie mojego problemu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A aceton może dać radę?

nie ma takiej opcji,

wogóle nie wiem czy to jakimś rozpuszczalnikiem da radę - lakier twardnieje i klops, ja tam bym to usuwał mechanicznie, ostatecznie tak jak radzi Andrzej - lakiernik zrobi Ci to tak że nie będzie widać.

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok popróbuje jakoś zanim zacznę się brać do psucia.

A aceton może dać radę?

Powiniem pomóc!.Przeważnie jak ktoś pacykuje ręcznie to ten lakier nie ma takiej twardości jak oryginał. Aceton jest bardzoooo mocnym środkiem i może pomóc ale i zaszkodzić.

W firmie czasami używamy acetonu aby ukryć drobne rysy na sprzęcie AGD( zmiękcza lakier).

 

P.S NIe licz na to że lakiernik Ci naprawi miejscowo i nie będzie widać. :( Jak naprawi miejscowo i psiknie kolorem to będzie znać odcień w barwie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki Panowie za podpowiedzi, sporo pomogły.

Spróbuje jutro delikatnie nitro potem acetonem a jak to nic nie da przejadę się do sklepu z farbami może coś poradzą jakieś świństwo chemiczne. Lakiernik w ostateczności (w poprzednim samochodzie zrobił zaprawki gorzej niż ja).

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności