Skocz do zawartości

Nie gaśnie oświtlenie wewnętrzne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dziś po zgaszenie silnika zapaliło się oświetlenie wewnętrzne i licznik kilometrów i tak już zostało. Po zamknięciu drzwi nie zgasło. Na razie wykręciłem żarówki, cały czas się pali stan licznika, ale to chyba zbyt dużego poboru mocy nie ma i rano odpale merive.

 

Co to może być, padł ściemniacz ? wydaje mi się że światło teraz świeci jakby jaśniej.

Gdzie szukać przyczyny i gdzie jest umiejscowiuony ściemnicz w Merivie ?

Bede wdzieczny za szybka odpowiedz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wcisnołeś przypadkiem pokrętła od świateł

Aż wstyd się przyznać :wesoly:

Dokładnie to było to :wink:

nie wiedziałem o tej funkcji właczika świateł.

Dzieki za szybka odpowiedz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz .... sam na to nie wpadłem, moja instrukcja jest po francusku, szukałem na sieci ale nigdzie nie znalazłem w jakimś przyjaznym dla mnie języku. Nawet obniecalem sobie ze jak dorwę jakąś po polsku to zeskanuje i gdzieś wrzucę.

 

A akcja ze oświetleniem byla taka: podjezdzam po dziecko do przedszkola gasząc światła musiałem wcisnać przycisk. Wysiadam zamykam Mery i juz mi cos nie pasuje ... bo coś za długo się to świało nie wygasza. Wracamy do auta i :wesoly: dalej sie pali ... jedziemy do domu ok. 1 km pali sie podczas jazdy ... no jedyne co mi przyszlo na mysl to padł ściemniacz :wink: dziecko na góre potem ja spowrotem do samochodu. troche bylo ciemno żeby grzebać, 2 żaróki po 5W do rana powinien aku wytrzymać, ale bez sensu żeby sie paliło i przyciagało czyjąś uwage, wiec wyciągnąłem caly panel przedni oświetlenia z podsufitki:)

 

i jeszcze mam pytanie: po ilu minutach światło gaśnie ? jak zszedłęm po godzinie wyświetlacz od stanu licznika był już wyciemniony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numerator

nigdy nie zwracałem uwagi jak długo się pali ale powinno się to zamknąć w 1 minucie

 

[ Dodano: Pon Gru 07, 2009 20:45 ]

możesz też mieć problem gdy zbyt długo są otwarte drzwi i nie wyłączysz ośw. tym pokrętłem.u mnie troche powariował i musiałem aku. odłączyć .wszystko się świeciło co mogło :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno się to zamknąć w 1 minucie

u mnie palilo sie co najmniej 15 min, zawsze przyciemnialo sie dosc szybko, nim zdarzylem odejsc kilka krokow od auta juz gasło.

No chyba że wciśniecie tego przełącznika znacznie wydluza czas swiecenia.

 

wszystko się świeciło co mogło :wesoly:

Meriva pełna niespodzianek :wink:

mam nadzieje ze tych bedzie jak najmniej :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość donkiszop

meriva ma zabezpieczenie przed rozładowaniem akumulatora.

 

Cytat z instrukcji obsługi: "Zabezpieczenie akumulatora przed rozładowaniem

Niektóre odbiorniki prądu, np. oświetlenie wnętrza, wyłączają się po ok. 30 minutach

od wyłączenia zapłonu w celu ochrony akumulatora przed rozładowaniem."

 

PS. Mam instrukcje po polsku w PDF.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam to samo!!! Nie przekręciłam tego cholernego pokrętła! :( Też myślałam o odpinaniu klem, ale na szczęście to tylko przełącznik :beer: Cieszę się, że nie jestem sama, czułabym się jak głupek! :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności