Skocz do zawartości

Wysokie i nierówne obroty


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Wtam, mam straszny problem z nierównymi obrotami w moim kadecie :?: Jest to Kadett E 91 rok silnik benzyna 1.4i... Otóż prawie zawsze i to już od pewnego czasu tak ma że jak się go odpali to ma przeważnie coś ok 2000 obrotów a nieraz nawet więcej! czasem mu spadną te obroty do 1500 ale to i tak dużo i przez to dużo więcej mi pali... Myślałem że to wina śilnika krokowego, kupiłem nowy i jak go wymieniłem to było jeszcze gorzej bo silnik miał cały czas ponad 3000 obrotów i wogóle nie spadały:( nie mam pojęcia już co może byc trego przyczyną... Jeżdżę teraz na tym starym krokowcu bo ten się lepiej zachowuje niż ten nowy. Wie ktoś może w czym tkwi problem??

Acha i nieraz się zapala ta kontrolka check chyba czy jakoś tak, sprawdzałem błędy i nic mi nie wykazało....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Acha i nieraz się zapala ta kontrolka check

to znaczy że trzeba sprawdzić błędy

http://forum.opel24.com/kadet-e-samodzielne-sprawdzanie-bledow-vt27577.htm

sprawdź wężyki podciśnieniowe

a jeszcze jedno czy było coś robione przy lince gazu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No właśnie sprawdzałem błędy ale nic mi nie wykazało, zresztą pisałem już w tamtym temacie że nie wiedziałem jak to odczytac :?: Bo wychodzi że brak błedów niby...

Przy lince gazu nic nie było robione ale linka działa dobrze.

A gdzie są te węrzyki podciśnieniowe bo ja to dopiero zaczynam przygodę z mechaniką? ;) I jak je można sprawdzic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw błędy sprawdź, może też być TPS do wymiany, po naszemu czujnik położenia przepustnicy. Twój silnik jak sie domyślam to C14NZ , zespół podciśnień jest z prawej strony silniczka krokowego (jak sie stoi przodem do maski). Tam jest kilka przewodów podciśnieniowych wpiętych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Acha no tak już kojarzę:?: Jutro to sprawdzę i spróbuję jeszcze raz odczytac błędy:) Właśnie wydaje mi się że taki jeden wężyk miałem odpięty ale około 2 tygodnie temu go wsadziłem na swoje miejsce ale nic to nie dało:/ i u mnie chyba to troszkę inaczej wygląda. Jak by co to wrzucę fotki:)

 

[ Dodano: Wto Gru 15, 2009 17:06 ]

Sorki że tak długo ale szybciej jakoś nie maiłem czasu żeby to wrzucic... Tak więc sprawdziłem te wężyki ciśnienia i wydaje mi się że jest wszystko ok, tylko nie wiem do czego i gdzie wsadzic taki mały żółty wężyk który zaznaczyłem na zdjęciu:/ A problem z obrotami i działaniem silnika dalej mam, czasami także jak jadę i z wysokich obrotów np ponad 3tys puszczę gaz i wrzucę na luz to prawie gaśnie (kilka razy zgasł) i powraca dalej na te wyższe obroty czyli od 1500 do 2000:( Nie wiem czy to dobrze wytłumaczyłem ale może ktoś to zrozumie:D

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A jeszcze jedno takie pytanie. Gdzie w kadecie jest EGR czy jakoś tak bo czytałem żeby go co jakiś czas przeczyścic bo może byc przyczyną właśnie nie równych obrotów...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość seba030374

Witam mam ten sam problem,silnik 1.6i Kadett 91r.z lampką i obrotami 1600-1500-1100.Tak ja by na ssaniu chodził.Mam go od 6 lat.takiego problemu jeszcze nie miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności