Skocz do zawartości

Wymiana żarówek - demontaż reflektora


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Znalazłem co prawda temat http://forum.opel24.com/jakie-zarowki-w-opel-merica-przod-vt3492.htm ale nie znalazłem tam jednoznacznej odpowiedzi.

Czy do wymiany żarówek w przednich reflektorach prawy/lewy H1/H7/5W5 konieczny jest ich demontaż? Czy można w rozsądnym czasie (na drodze, bez narzędzi) zrobić to samemu?

Może mógły ktoś dokładnie opisać jak to się robi, czy np. trzeba demontować inne elementy?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postojówki mi się udało wyminienić bez większych problemów. Wystarczyło odkręcić zaślepki z tyłu reflektora. Co do innych żarówek to nie sądzę, żeby istniała taka możliwość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam.

Wymieniałem H7 i z prawej i z lewej strony bez demontażu reflektorów. Przy lewym musiałem wymontować akumulator ( potrzebne narzędzia ), przy prawym wymontowałem jakąś rurkę od filtra i wystarczyło.

Demontaż reflektorów wymaga prawdopodobnie zdjęcia zderzaka i myślę że to nie jest

konieczne.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja ostatnio wymieniałem z lewej strony ,żarówkę H7 mijania, zdjąłem tylko czarną skrzyneczkę- jest ona koło akumulatora z szyn, włożyłem rękę pod pewnym kątem wyjąłem żarówkę a właściwie przekręciłem. Wszystkie czynności powtórzyłem od końca. Wszystko wyczytałem w książce "Sam naprawiam opla corse i merive"

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wymieniałem w styczniu najpierw żarówkę mijania prawą (przy okazji dowiedziałem się że zgubiłem kołpak, osłonę światła drogowego) - wymontowałem obudowę filtru powietrza i dopiero wtedy uzyskałem dostateczny dostęp, za jakiś czas przepaliła się żarówka lewa - odczepiłem od akumulatora niewielką skrzynkę z bezpiecznikiem i wymiana się udała. Poprzednie auto - Fiat Punto II - w nim dostęp do żarówek też był koszmarny, przy wymianie odkręcałem lampę i taka metoda była najszybsza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymontowałem obudowę filtru powietrza

no mi tez sie udało po odkręceniu tego ustrojstwa wymienić H1, im mniejsze łapki masz tym lepiej. Hmm a moze by tak jakiegoś chińczyka zatrudnić ? :beer: albo chinkę :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wymianie żarówki należałoby podjechać na stację kontroli pojazdów w celu ustawienia świateł, a szczególnie jak już ktoś pisze o demontażu lampy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wymieniałem w styczniu najpierw żarówkę mijania prawą (przy okazji dowiedziałem się że zgubiłem kołpak, osłonę światła drogowego) - wymontowałem obudowę filtru powietrza i dopiero wtedy uzyskałem dostateczny dostęp, ....

wystarczy odkrecic dolot powietrza - jedna srubka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności