Skocz do zawartości

Zafira 3-punktowy pas środkowy na tylnej kanapie ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

no z tym ze wszystkie mialy to nie do konca moge sie zgodzic

widzialem zafira zarejestrowana na 5 osob ( bylo to w niemczech i tam nikt raczej tak nie kombinuje) ktora nie miala tych tylnych siedzen ani nie bylo mozliwosci ich tam wlozenia

poprostu biedna wersja (zadnych dzior ani prowadnic nic - czysto)

a jak sie zlozylo ten drugi rzad to bagaznik tez byl rowny

nie wiem do konca jak to bylo rozwiazane

ale na 100% tak bylo

najprawdopodobniej byly rzeczywisice jakies rozne tego odmainy

tak jak pisalem

jedyne gdzie by mozna znalezc na to 100%-towa odpowiedz to chyba tylko firmowy katalog

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No to po kolei.

Wedle "swojego" lakiernika samochód nie był bity więc raczej nic nie było kombinowane.

Oglądałem dwie Zafirki sprowadzone z Włoch. W obu nie było pasa środkowego, a w jednej nie było trzeciego rzędu foteli tylko wstawka wrównująca podłogę.

Dobra teraz trzeba się przyznać* - w mojej Zafirce jest dzielone oparcie , ale nie tak jak ma Dudi na 3 części 40-20-40 tylko na dwie części 60-40.

Udało mi się wreszcie odpalić EPC - w katalogu jest i dwupunktowy i trzypunktowy pas, filtrowanie po numerze VIN pokazuje, że faktycznie dla mojego egzemplarza jest akurat dwupunktowy pas. Podejrzewam że trzypunktowy pas "pasuje" do oparcia dzielonego na trzy części 40-20-40.

Czyli pozostaje wymiana kanapy lub części oparcia , ewentualnie improwizowane montowanie pasa do podłogi ( lub co jeszcze przyszło mi do głowy - przedłużenie i wykorzystanie jednego z pasów trzeciego rzędu)

 

Dzięki za pomoc.

 

PS: gdyby ktoś mógł podesłać mi na PW numer VIN modelu z oparciem dzielonym 40-20-40 - sprawdziłbym sobie w EPC które elementy kanapy są wspólne

 

 

* na codzień autkiem jeździ Żona - ja mam okazję się dorwać w weekendy lub jak coś niebangla

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Arek, musiałeś coś pokręcić. Z tego co wiem, Zafira nigdy nie była dla 5 osób. Bo i po co zresztą? Zarówno Astra i Vectra są w wersji kombi. Po co opel miałby robić kolejnego kombiaka?

Nie wiem jakie auto widziałeś ale wiem, że jeśli dodatkowe siedzenia są złożone i leży na nich dywanik, to ktoś kto nie wie, że one tam są, nigdy sam się tego nie domyśli. Podłoga wygląda jak w zwykłym kombi. Wymontowanie tych foteli pozostawi dziury w podłodze. Nie wierzę, że opel wypuścił wersje pięcioosobowe, bo musiałby opracować specjalną podłogę. Nowe boczne plastiki bez półek z otworami na napoje i bez uchwytów przytrzymujacych oparcia składanych foteli.

Dodatkowo można jeszcze założyć roletę (tak jak w Vectrze), w którą każda Zafira jest wyposażona.

Z dodatkowymi fotelami nie ma problemu. Środkowa kanapa go stanowi ponieważ ma składane tylko oparcia. Można ją przesuwać w tył i przód, ale nie można zdemontować bez rozkręcania śrub mocujących.

Dlaczego ta Zafira, którą widziałeś była zarejestrowana na 5 osób? Może ktoś po prostu nie wiedział, że to auto można zarejestrować na 7. Auta z reguły są pięcioosobowe więc urzędnik mógł nie sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności