Skocz do zawartości

Kupiłam meivę, ale nie wiem jaka to wersja, pomożecie?


Gość lisiczka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich, jestem tu pierwszy raz. Właśnie odebrałam zakupioną merivę 1,7 cdti, 100 kM, 98.000przebieg, rok 2004.

Mam prośbę pomóżcie mi rozpoznać jaką mam wersję wypsażenia?

Tylko proszę bez docinek i śmiechów. Kompletnie nie znam opla, do tej pory zawsze miałam VW i to w beznynie.

Moja meriva ma 100 KM, 1,7 CDTI, el szyby przód, radio cd fabryczne, manualną skrzynię, regulowaną, skórzaną kierownicę wielofunkcyjną, el. lusterka, podobno ESP ( ale nie wiem jak to sprawdzić), ABS, 4x air bag, nie pokazuje mi spalania itp, jedyne co wyświetla to częstotliowść radia, temp. powietrza, datę, no i podobno ma tempomat, tego też jeszcze nie sprawdziłam.

Nie wiem co jeszcze powinnam napisać żebyście mi pomogli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem co jeszcze powinnam napisać żebyście mi pomogli.

Nie masz klimy ?

bo jesli nie ma to mozliwe ze jest to Essentia (chociaz nie wiem czy 1.7 byly takie)

a jesli jest klima to mozeliwe ze ktoras z tych: Enjoy lub Cosmo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie mam klimę manualną

 

[ Dodano: Nie Gru 20, 2009 22:18 ]

Dziękuję, za podpowiedź, już myślałam, że spotkam się z brakiem odpowiedzi. Auto kupiłam od znajomego handlarza, ale coś mi nie pasuje w wersji, dlatego szukam po necie co ma jaką wersję. Jeszcze nie zapłaciłam za auto, ale mam już na siebie przerejestrowane i ubezpieczine i właśnie o ubezpieczenie mi chodzi. Bo podałam, że to wersja Essentia, ale coś mi w tym nie gra.

Jak na razie jedyne co mi nie pasuje to chyba walnięty termostat, bo wskazówka temp ledwo się podnosi. W środę jadę do naprawy. No i wkurzył mnie sprzedający kolega, bo zostawił mi letni płyn do spryskiwaczy i niestety zamarzł. Jeśli mi popękają przewody lub zbiornik, ma chłopak wydatek, bo odejmę od ceny. Olej, rozrząd i pompa wody wymieniona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie mam klimę manualną

ja bym obstawiał wersje Enjoy

 

co to rozgrzewania auta to poczytaj wczesniejsze posty, te silniki dlugo sie nagrzewaja, szczegolnie w takich temperaturach jakie mamy teraz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazuu, a jak mogę to sprawdzić? Czy w serwisie opla mi powiedzą? W książce serwisowej nie ma śladu o wersji. A i jeszcze jedno mam do niej jeden kluczyk, ile może kosztować dorobienie i zachipowanie i czy można to zrobić?

 

[ Dodano: Nie Gru 20, 2009 22:30 ]

Przejechałam autem około 80 km, myślę że przez taką drogę powinno się nagrzać, prawda?

A w moim autku pokazywało może 40, trochę mało jak na mój gust

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazuu, a jak mogę to sprawdzić? Czy w serwisie opla mi powiedzą? W książce serwisowej nie ma śladu o wersji. A i jeszcze jedno mam do niej jeden kluczyk, ile może kosztować dorobienie i zachipowanie i czy można to zrobić?

Mozliwe ze po numerze VIN Ci powiedza jaka dokladnie to wersja, jesli chcesz ja wiedziec jedynie w zwiazku z ubezpieczeniem to nie jest to az tak istotne.

 

Dorobienie klucza, jeśli posiadasz Car Pass to w ASO kosztuje to około 400 zł, jesli nie masz CP to 120 zlotych wiecej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o matko, 500zł za sam kluczyk!:D!!

To ja sobie dorobię tylko po to by drzwi móc otworzyć w razie zatrzaśnięcia wew, nie dam tyle kasy za kluczyk, wolę założyć podłokietnik i dołożyć do blokady skrzyni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

[Mam prośbę pomóżcie mi rozpoznać jaką mam wersję wypsażenia?

 

Wejdź na stronę Opla tam masz opis każdej wersji wyposażenia oczywiście na Polskie, które może się różnić nieco od wersji na inne kraje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ESP występuje chyba z kontrolą trakcji więc jest śnieg i przy ruszaniu powinna Ci migać kontrolka "auto w poślizgu". miałem w swojej - bardzo fajnie się to sprawowało, teraz mi tego brakuje. przy nieuważnym wchodzeniu w zakręt na śliskiej nawierzchni mrugało i korygowało tor jazdy - naprawdę fajnie to działa.

 

[ Dodano: Wto Gru 22, 2009 19:23 ]

i odnośnie wersji wyposażeniowej to niestety Opel nie zaznacza na modelach tak jak kiedyś i w mojej opinii ciężko jest ustalić co to za wersja. może być najuboższa z dokupionym wyposażeniem dodatkowym. ja miałem ABS, ESP, 6airbagów, czujniki cofania, elektryka, climatronic, podgrzewane fotele, termosolarna szyba, światłoczułe lusterko wsteczne itd. - niby Full opcja - ale np halogenów nie było i już to się nie zgadzało z wersją COSMO.

 

wydaje mi się że w innych krajach, Niemcy Francja są po prostu inaczej skonfigurowane wersje wyposażeniowe.

 

pozdrawiam

owender

 

[ Dodano: Wto Gru 22, 2009 19:26 ]

i takie OT

Meriva to bardzo fajny wóz. dbać, dbać, dbać, lać porządną ropę i cieszyć się z jazdy.

 

zatęskniłem za swoją, za tym pięknym klekotem 1.7 CDTi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za podpowiedzi, co do ESP, muszę sprawdzić jak to jest u mnie, czy też się będzie wyświetlać. Zależy mi na wersji, żeby mi w razie czego ubezpieczenie wypłaciło klops.

Jeśli chodzi o merivę to na razie jest ok. Ciekawe czy będę chwailić opla. Jak dotąd miałam tylko VW, które kocham i jestem ich fanką.

Pierwotnie miałam w planach zakup zafiry, ale wystraszyłam się padających pomp, zwłaszcza, że ta którą miałam kupić ma pompę z oznaczeniem 03 i niestety nigdzie handlarz nie może dostać tej pompy. Problem z jej zakupem czy naprawą skutecznie wyleczył mnie z zafiry, no i Merivka ma ładniejszą sylwetkę, taką nowszą.

Oby tylko się nie psuła.

A klekot silnika, rzeczywiście jest, ale mam służbowego peugeota 107 z 2007 roku w benzynie i o tej porze roku na zimnym silniku też ryczy, więc zbytnio mi hałas w merivie nie przeszkadza. Zresztą kolega z opla uprzedzał, że te motory są dość głośne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności