Skocz do zawartości

zamiana żarówek z H7


Gość RamzyY

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka!

Padła mi żarówka od świateł mijania i korzystając z okazji, że mam słabe światła mijania chciałbym poprawić widoczność.

Na jaką żarówkę można zamienić standardową H7/12V/55W, aby świeciła mocniej?.

Nie znam się na tym, ale czy żarówka ksenonowa(np7000K) nie dała by mocniejszego/jaśniejszego światła od standardowej(1500K)? Czy aby nie potrzebuje ona do mocniejszego świecenia przetwornicy?

Chcę za przystępną cenę, nie bawiąc się w wymianę reflektorów/wkładów poprawić pole widzenia na światłach mijania.

Proszę pomóżcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła żarówka to zwykła żarówka a ksenon to ksenon

ksenon od tego jest aby światło było lepsze

tak - przetwornice i inne dodatki są do tego

Załóż dobre żarówki, ew. o ile to konieczne pomyśl o polerce szkła

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli bez przetwornic nie ma co się bawić w pseudo ksenony...

a czy do Astry mającej wkłady do reflektora z tworzywa można dać żarówki 100W? Mam wątpliwość odnoście stopienia się wkładu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy takie żarówki są dopuszczone do ruchu na drogach publicznych?

Chyba nie

Większe obciążenie reflektora i instalacji już swoją drogą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były gdzieś prowadzone badania odnośnie żarówek 100W. Sam ostatnio również miałem przyjemność testowania żarówek 100W w aucie nieprzystosowanym do mocy żarówki większej niż 55W na klosz.

 

Generalnie żarówka 100W o ile instalacja elektryczna wyciągnie polepszy Ci pole widzenia w zależności od intensywności eksploatowania lecz po kilku dniach eksploatacji wypalają się odbłyśniki (to takie osłonki nad żarówką) momentalnie pogarszając stopień świecenia świateł mijania.

 

Co do żarówek najlepszą jakość świecenia dała żarówka (czysta) nie jakaś pomalowana na niebiesko z napisem XENON gdyż ten kolor działa jak dodatkowa warstwa ograniczająca intensywność światła.

 

Osobiście testowałem i najbardziej intensywne światło dała mi najtańsza żarówka kupiona na stacji benzynowej. Według mnie wydatek parudziesięciu złotych na żarówki "niby 30%-50% mocniej święcące to strata pieniędzy, gdyż mając jedną żarówkę za 70 zł kupioną a drugą za nie całe 9 zł żarówka za 9 zł dawała wrażenie lepszego oświetlenia drogi.

 

W momencie, gdy auto jest już stare reflektory przywrócić do życia często wiąże się to z przeczyszczeniem klosza szklanego, wymianą odbłyśników, jak również sprawdzeniem instalacji elektrycznej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności