Skocz do zawartości

Głośniki Corsa front


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,

Jakie głośniki proponujecie do Corsy B do drzwi przednich. Szczególnie jaki rozmiar będzie dobry i może jakąś firmę polecicie. Tak do 200 zł za komplet? Z tyłu mam Pioneera. radyjko Clarion 4x50W.

 

Dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

200zł na dobre głośniki to troszkę mało :)

 

ja bym zaczął od tego że standardowe głośniki blaupunktowskie są bardzo dobre i te tańsze głośniki ledwo im dorównują.

 

-Jak nie masz wygłuszonych drzwi co konieczne jest przy dobrych głośnikach to muszisz od tego zacząć. Dobrze wygłuszając drzwi poprawisz bas seryjnych głośników o jakieś 40% :(

 

jak już wygłuszysz to wtedy można pomyśleć nad lepszymi głośnikami - które juz powinny grać pod wzmacniaczem bo radyjko będzie dla nich za słabe.

 

to co mogę polecić

-tylko żeby sobie posłuchać nie wymagając cudów to polecam HERTZ DSK 165 - tylko nie można się spodziewać rewelacji

-jak wymagasz od głośników czegoś więcej to lepszy model z górnej półki tego przedziału cenowego to HERTZ ESK 165 - choć nie polecam bo midbass gra dość płasko a tweeter strasznie syczy :) jak dla mnie to najlepszym rozwiązaniem byłby komplet głośników powerbass S-6C (ok 300zł) bo ra rewelacyjnie jak za tę cene

 

tylko że do tych wszystkich głośników - konieczne jest wygłuszenie drzwi (ok 100zł) i przydałby się wzmacniacz :)

 

AA i najważniejsze - nie kupuj takich głośników z allegro bo dużo jest tam podróbek.

Jak już kupować sprzęt danej firmy przez internet to od autoryzowanego przedstawiciela

 

 

co do wygłuszenia tanim sposobem drzwi to dobrze nadaje się do tego mata dekarska z castoramy o nazwie soudaband 10m na 30cm ok 98zł

 

 

a tak wogóle to jakie tam są głośniki 13cm średnicy czy 16? bo rozpisałem się a nie sprawdziłem jak to w corsie wygląda? :mrgreen: jak 13 to po prostu szukaj takich modeli jak podałem ale 13cm ;p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki JOszi.

Troszkę mało ale nie mam też jakiś super wymagań porostu żeby ładnie i czysto grały nie potrzebuje mega mocy. Z tyłu mam 120W wiec wystarczy.

 

Właśnie myślałem o wygłuszeniu drzwi, czy możesz napisać więcej jak to robić w domowych warunkach?? (może jakiś manual gdzieś jest). A co sądzisz o matach bitumicznych które są na allegro sprzedawane?? Czy to dobre rozwiązanie??

TUTAJ

Wiem że sie je na gorąco klei.

A jak jest z tymi matami soudaband czy jakiś klej potrzebny??

 

Na allegro głośników raczej nie mam zamiaru kupować, też tak myślę z tymi podróbami.

 

A rozmiar nie wiem jaki właśnie :(. Też o to pytałem wyżej. Ale chyba bardziej 13.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

co do mat bitumicznych to nie wiem bo się z nimi nie bawiłem ale co do soudalu to to jest taka taśma z warstwą aluminium i właśnie z warstwą masy bitumicznej i też trzeba ją na ciepło kłaść bo potem może się odklejać.

 

a wygłuszanie polega na tym że wyklejasz dokładnie wnętrze drzwi a potem zaklejasz matami ten otwór zastępując tą folię co wcześniej była, no i trzeba pozalepiać wszystkie otwory i otworki prowadzące do wnętrza drzwi - po prostu robisz z drzwi taką wielką puchę :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To może i ja skorzystam z okazji i zadam pytanie. Potrzebuję kupić głośniki na tylną półkę (obecnie mam tam 2 dziury po poprzednim właścicielu). Nie znam się na caraudio - ważne by ładnie grały i cenka za 2szt nie przekraczała 200 zeta. Zastanawiam sie nad Pioneer TS-G1348 ponieważ radyjko w aucie też mam pionka DEH-3730MP (4x45W) Co radzicie ;-)

 

Z tego co widzę są w podobnych cenach Boschmann, Pyle, JVC, Magnat - co o nich sądzicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie JBL 16,5 cm i graja wrecz pieknie zestaw dwudrozny kupilem w Media Markt , przecena z 499 na 299 , jeszcze tylko drzwi wyglusze do konca , i bede za......l w kolko :mrgreen: hehe , jesli chodzi o glosniki na przod , to one tworza scene dzwiekowa i nie warto tracic kasy na byle co , lepiej kupic lepszy sprzet , Hertz robi dobre glosniki , tak samo Polk Audio i Power Bass , sa dosyc tanie i gwarantowane lepsze granie :rotfl:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Hertz robi dobre glosniki ,
to też jest dobra propozycja :mrgreen: tylko że mnie tam denerwują te tweetery :rotfl: za krzykliwe są :!: w PB za podobną cenę tweetery są lepiej dobrane i midbass ma lepszy basik.

 

 

Z tego co widzę są w podobnych cenach Boschmann, Pyle, JVC, Magnat - co o nich sądzicie?
boschmann odpada, magnat odpada, JVC - też rewelacyjne nie są,

 

Pyle nie miałem okazji posłuchać więc się nie wypowiadam. te dziury tam to 13cm? i ile byś chciał wydać kaski?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
to też jest dobra propozycja :mrgreen: tylko że mnie tam denerwują te tweetery :rotfl: za krzykliwe są :!: w PB za podobną cenę tweetery są lepiej dobrane i midbass ma lepszy basik.

 

Zgadzam się z Joszi w Hertz są tweetery za bardzo uwypuklone!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Hertza trzebaby dobrac odpowiednia zwrotnice , ja u siebie w JBL tez mam krzykliwe tweety ale po odcince na zwrotnicy ladnie graja , choc tez daja znac o sobie , ogolnie to Pyle , Boschmann , JVC , to sa firmy ktore nie produkuja porzadnych glosnikow , jezeli chodzi Ci o ladny dzwiek i relatywnie niskie pieniadze to Hertz , JBL , poniewaz dosyc tanie sa a ladnie graja. Magnat tez przejdzie ale aspiracji zeby grac pieknie to nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Reasumując JBL, Hertz lub JVC - chcę wydać max 150 zeta więc nie oczekuje że będę miał w autku filharmonię :mrgreen: 13 będą za małe ale w tej kwocie nie wiem czy znajdę coś większego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności