Skocz do zawartości

Brzęczenie wydechu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mam problem natury estetycznej. Z pół roku walczę z dosyć głośnym brzęczeniem, które, jak doszedłem, wydobywa się gdzieś z okolic środkowego tłumika. Brzęczy zawsze w pewnym małym zakresie wyższych obrotów, jakich nie wiem, bo nie mam obrotomierza. Posłuchajcie zresztą sami, to ten krótki brzdęk przy spadku obrotów.

 

http://www.youtube.com/watch?v=aq9wvg207ec

 

Zauważyłem że brzęczy głównie właśnie przy spadku obrotów, a w szczególności przy hamowaniu silnikiem. Jadę np z górki, puszczam gaz i kiedy silnik wchodzi w ten zakres słychać gromkie bzzzzzz. Wystarczy wtedy lekko wcisnąć gaz i brzęczenie ustaje (mimo, że obroty się dużo nie zmieniają). Oglądałem wydech dokładnie i wizualnie z zewnątrz wygląda w porządku, żadnych dziur, spawy trzymają. Podokręcałem ekrany nad tłumikami. Wymieniłem tylny tłumik (coś się w środku przesypywało). Swojego czasu odkręcała mi się samoczynnie rura w miejscu gdzie jest przykręcona do kolektora (zgubiłem nawet dwie śruby). Poskręcałem porządnie uszczelniłem i jest ok. Mam walnięty, ale zaślepiony EGR. Może to przyczyna wibracji? Wymieniłem wszystkie poduszki pod silnikiem.

 

Zauważyłem też, że pod podłogą na środku są dwa uchwyty do zawieszenia rury, ale nie ma mocowań na tłumiku i w tej chwili cały wydech podwieszony jest tylko w miejscu między katalizatorem o środkowym tłumikiem i za tylni tłumik. Czy tak ma być?

 

Proszę o jakieś sugestie co z tym zrobić, bo mi trochę ręce opadają. Szykować się do wymiany środkowego tłumika? A może to katalizator? Ogólnie wydech jest cichy, poza brzęczeniem żadne inne niepokojące dźwięki nie dochodzą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie ma gdzieś jakiejś osłony z blachy nad rurą lub tłumikiem -przymocowanej do podłogi? - mi podobnie brzęczała blaszana osłona nad końcowym tłumikiem, bo jedno z jej mocowań się urwało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jest to wina wnętrza tłumika. Tłumik składa się najczęściej z zespołu komór, a spaliny trafiając do jednej komory są następnie kierowane do następnej poprzez system perforowanych rur, i być może coś się tam wypaliło i stąd ten rezonans.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rogerek01

a kata masz sprawny?? bo ja np nie i wlasnie katalizator ze srodka wydaje takie odglosy jak np jest juz podpalony to sie w srodku "kruszy" i tez tylko w okreslonym zakresie obrotow przy przyspieszaniu np i jak mowiles w momencie puszczenia sprzegla gdy schodzi z obrotow, przez jakis czas mnie wkurzal ale odpuscilem temat i sie przyzwyczailem :wink:

 

 

 

 

PS. po przesluchania nagrania stawiam na katalizator,i powiem Ci ze u mnie jest to 3 razy glosniejsze :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

zbadaj sond wydech tzn. metalowym prętem albo rurką , będzie słychać co brzęczy

To znaczy postukać? Stukałem, żadne podejrzane dzwięki nie dochodzą. Będzie trzeba jednak rozkręcić i zajrzeć do środka. Zauważyłem też, że na zimnym silniku nic nie brzęczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

moj kolega mial tak w aucie tylko mial strumienicie okazalo sie ze sie poprzepalala w srodku i kawałki blaszki tak brzeczały tez przy pewnych obrotach :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

kolego na okolo katalizatoro jest taka oslona z blachy .To ona tak brzeczy poodginaj ja srubokretem i zobacz w kturym miejscu jest peknieta .I to jest ta przyczyna najllepiej sprawdz to z kanalu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności