Skocz do zawartości

Klapy wirowe Opel Vectra C 1.9 CDTI 150PS


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich Vectromaniaków. Jestem nowy i mam problem z moją Vectrą C 1.9 CDTI 150 PS rok prod 2006 - model 2007, przebieg 65000 km. Autko na właściwym oleju silnikowym, serwisowane w ASO, paliwko tylko Verva, BP Ultimate lub Schell V-Power diesel. Po raz drugi (pierwszy raz w sierpniu 2008 roku) zapaliła się kontrolka check i autko z kluczykiem. Autko nie miał mocy. Po ok 5 godzinach kontrolka check gasła po uruchomieniu silnika, tak jak i gasła kontrolka z kluczykiem i autko jeździło jak igła. Po przekręceniu kluczyka jak zgasły inne kontrolki to paliła się check i autko z kluczykiem. W ASO powiedzieli, że na kompie wyskoczył błąd - zacięcie klap wirowych na kolektorze ssącym i że mam nieźle "przegonić" autko, to sadza nie będzie się gromadziła w kolektorze i na klapach wirowych i powinno być ok. Fakt - może jeździłem zbyt delikatnie? Czy takie ostre przegonienie coś da? Czy awaria klap wirowych jest groźna dla silnika? Czy może mechanicznie go uszkodzić? W chwili obecnej wszystko jest ok. Czy wymiana na nowy kolektor, czy jest możliwość regeneracji?

Pozdrawiam i może ktoś mi coś doradzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w klubie vectry jest duzy artykul o klapach wirowych

te klapy maja za zadanie jedynie lepsze zawirowanie, wypelnienie komor

jesli ci sie nie swieci kontrolka mozesz spokojnie przegonic auto, ale czy to pomoze to inna kwestia.

ponoc wyrabiaja sie tam kolka-prowadnice z plastiku i one powoduja ze klapy sie zacinaja...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki. Też tak słyszałem o tych wyrabiających się rolkach - podobni pięta Achillesowa tego silnika? Jednakże skoro w chwili obecnej wszystko jest ok, to może rzeczywiście osady sadzy powodują te drobne zacinanie się i przegonienie autka coś da? A czy awaria - zacięcie tych klap nie uszkodzi meczanicznie silnika? Wydaje mi się, że raczej nie powinno?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybac mozna- czy to sadza powoduje ze klapy slabiej chodza i sie rolki wyrabiaja, czy tez z powodu wyrobienia rolek klapy slabiej dzialaja i z tego powodu sie osadza sadza - chyba nikt nie wie

napewno nie dzialajace klapy nie uszkodza silnika a tylko pogorsza parametry

w pozniejszych latach ponoc poprawili te klapy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki za odpowiedź. Wynika z tego, że należy jeździć, a jak już ostatecznie padną, to niestety wymienić na nowe i może już będzie po problemie, skoro nowe nie mają tego błedu?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności