Skocz do zawartości

Akumulator


Gość speedybike

Rekomendowane odpowiedzi

Gość speedybike

Posiadam dość słabiutkie ako.

Basic by Centra:) Dołączona grafika

35Ah 320A

Dzis , po 2 dniach bezczynności , i mrozach, ledwo odpaliłem , więc postanowilem podladowac akumulator prostownikiem.

Przy okazji zerknąłem na poziom elektrolitu, w każdej celi, jest go ok 5 cm o krawędzi otworu (zewnętrzna krawędź)

W jednej z cel jest ok 6 cm od krawędzi.

Czy dolewać wody destylowanej?Do jakiego poziomu?

Nie mam żadnego magicznego okienka itp:) Żadnych przyżądów do mierzenia gęstości elektrolitu..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czy dolewać wody destylowanej?Do jakiego poziomu?

Najważniejsze żeby woda zakrywała górne krawędzie płyt.

Przyjrzyj się dokładnie czy w środku nie ma jakichś występów , albo znaczników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość speedybike

Czy dolewać wody destylowanej?Do jakiego poziomu?

Najważniejsze żeby woda zakrywała górne krawędzie płyt.

Przyjrzyj się dokładnie czy w środku nie ma jakichś występów , albo znaczników.

No są , ale nie byłem pewien czy się nimi sugerować:)

Są poprowadzone takie "patyczki, od dolnej krawędzi otworu, w głąb aku, ale nie dotykają elektrolitu.Brakuje im ok 1 cm do poziomu lustra elektrolitu.

Jutro doleję.

 

andrzej_m55

co o tym myślę nie powiem głośno zobacz

No wiem ,nedużo kosztuje, ale to dopiero moje drugie auto, i pierwsze w którym wystepuje jakikolwiem problem z akumulatorem.Poprzednio miałem Corollę, i tak aku po odstaniu 2 dni na mrozie -15, -20, odpalał za pierwszym razem:)

Dopiero tu się spotkałem z problemem, więc się tym zainteresowalem.

Nauczka na przyszłość, taki przyrząd warto posiadać, jak widać:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

nie można mieś wszystkiego to normalka

a z wodą nie przesadzaj by nie dolać za dużo

rzadko praktykowane ale ja przed naładowaniem jak sprawdzam elektrolit i cela jest słaba to zamiast wody dolewam elektrolitu

można kupić na stacjach

jak co to daj znać

FAO jest co nie co napisane o akumulatorach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55
aspius, dolewam od wielu lat i nic złego się nie dzieje tym bardziej że w tych nowych jest tak rzadki że zamarza przy -5 stopniach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą się i takie lipne trafić.

Odparowuje woda, kwas zostaje i dolewając elektrolitu zwiększa się tym samym jego stężenie dla tego w celu uzupełnienia poziomu dolewamy wodę destylowaną . Zbyt silne stężenie kwasu w akumulatorze może wpłynąć negatywnie na jego dalszy żywot.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość speedybike

Nie dolewa się elektrolitu, tylko wodę destylowaną.

Jesli nie dolewa się elektrolitu, to po co go sprzedają?Pozatym dolałem go naprawdę niewiele.

A jak powiedziałem w pracy że kupiłem elektrolit, to musiałem adres podawać gdzie, i w jakim sklepie, bo nagle wszyscy chcieli, a koleś z motoryzacyjnego, powiedział że biorę ostatnią litrową butelkę, bo pozostałe kilkanaście sprzedał już ( od października) a w hurtowni zostały tylko bańki 5L.

Więc jesli sie nie dolewa, to po co tyle ludzie kupują?

Pozatym koles jak zapytałem o elektrolit, od razu zapytał: co dolać trzeeba?na zime wszyscy dolewają" ....

hmm...nic nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności