Skocz do zawartości

Akumulator


Gość speedybike

Rekomendowane odpowiedzi

minimalna ilość może nie mieć aż tak wielkiego znaczenia

Jesli nie dolewa się elektrolitu, to po co go sprzedają?

sprzedają wszystko na co jest jakikolwiek zbyt, o nielegalnych zakazanych rzeczach już nie wspomnę - bo na półce ich nie znajdziesz :mrgreen:

gdybyś chciał przepłukać aku, to co byś potem zalał jeśli by go nie było?

może ma zastosowanie jeszcze do innych celów poza motoryzacją

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

nie ubyło ci elektrolitu, tylko odparowała woda.

to prawda

ja dolewa ponieważ po incydencie z zamarzniętym akumulatorem każdorazowo po zakupie

nowego sprawdzam gęstość elektrolitu i nie trafiłem by gęstość była odpowiednia

ale nie robię tego za każdym razem jak jest niski poziom

to nie jest doświadczenie na jednym samochodzie bo kilka w rodzinie jest autek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nigdy nie dolewa się elektrolitu do akumulatora. Dolewa się tylko wodę destylowaną. Odparowywanie wody może być spowodowane kilkoma czynnikami:

 

1. Zwykła eksploatacja - co kilka miesięcy trzeba zajrzeć zobaczyć dolać

2. Ładowanie prostownikiem - w czasie ładowania należy kontrolować poziom elektrolitu

3. Uszkodzony system łądowania w aucie (najczesciej puszcza regulator napięcia) - przy ładowaniu na poziomie 17V elektrolit "wygotuje się" w chwilę.)poprawne ładowanie 14-14,9V na światłach (niektóre alternatory w Astrach Delco Remy ładują własnie 14,9V - i to jest normalne. W większości samochodów łądowanie max wynosi około 14,5V.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podepnę sie do tematu aby nie tworzyć nowego

potrzebuje akumulatora - jak największej mocy i prądzie rozruchu, jednak interesuje mnie aby jego długość nie przekraczała 280 mm

Mam następujące opcje:

 

EXIDE w sklepie 70 Ah- 640A za 270 zl

HERTZ 80Ah 720A -255zl

DUBLET 80Ah 740A - 220zl

ekoenergy 80Ah 680A - 240zl

ew moze jakis inny ktos poleci

 

Ten pierwszy jest w sklepie a wiec ew gwarancje załatwiłbym na miejscu, pozostałe to wysyłkowo, a wiec w razie problemów będę musiał go odsyłać..

Hertz reklamuje sie ze ma mocniejsze plyty - a to dla mnie dosc istotne, bo wiem ze wysokie parametry w malej obudowie niestety mogą odbić sie na trwałości..

EXide to jakąś w miarę firma, która znam z doświadczenia ( ponad 5 lat juz mi jeden wytrzymał) ale pojemność i prąd rozruchu ma najmniejsza z tych co podaje a cena najwyższa...

 

A może ktoś używa jakiegoś z tańszych akumulatorów i pochwali sie trwałością....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być exide, gm, bosch silver, centra np futura,

kilka lat używałem hoppecke przekładając go z auta do auta i był o.k.

na zap nie narzekałem

podobnie i przed laty na autopart które to czasami widuję w autach, a wkładane do nich były 4-5lata wstecz i jeszcze hulają.

Wśród powyższych na pewno znajdziesz jakiś z większym prądem i przystępną ceną

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności