Skocz do zawartości

jaki olej do silnika isuzu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotrusss1970

Widzę ciekawy temat to może ja dodam coś od siebie. Co do oleju to nie będę się wymądrzał ale ja leję 15W40 a przebieg 270 lub 370 bo dwójka z trójką są w połowie drogi (jedynka z dwójką też tak była) więc raczej to jest 370 bo w górę to na pewno nikt nie kręcił. Olej wymieniam co 7,5 tyś i w między czasie nic nie dolewam, bo nie bierze oleju.Rozrząd wymieniam co 60 tyś dla świętego spokoju. Samochód sprowadzony trzy lata temu z Niemiec, ja mam 2,5 roku i zrobiłem 90 tyś. Spalanie ok6/100 ale ja często gaszę i zapalam (listonosz wiejski) ale trasy też robię i wychodzi tak samo, chyba że do setki to mniej ale potem jak zaczyna kręcic turbina to 6l spali. Alternator mi szwankował, wymieniłem regulator (zamiennik bo tańszy) i na drugi dzień alternator spalony. W żadne regeneracje się nie bawiłem bo jak podali ceny (jeszcze przed spaleniem) to szok, kupiłem nowy zamiennik za 250 zł i nie żałuję. Mam nadzieję że silnik wytrzyma więcej niż te 400tyś bo ja jeszcze chcę nim pojeżdzic. Przy silniku do tej pory nic nie robiłem z wyjątkiem wymianu dwóch świec, a mogę się nawet pochwalic bo na razie mam zastępczy akumulator 60Ah 480A (mój jest na reklamacji) i przy minus 17 zapalił mi bez problemu. Ja z tego silnika jestem bardzo zadowolony i myślę że Ci co mają takie silniki również.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

hmm to bardzo ciekawe a co myslicie o oleju GM 10w40? jest tani dosyc a w sklepie mi go dzis polecali ale nie wiem dokladnie a co wy o tym myslicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nio wlasnie widze ze ludzie go stosowali w benzynowcach masowo ale nie wiem jak to wyglada w przypadku diesla:P a dokladniej naszych diesli

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mogę się nawet pochwalic bo na razie mam zastępczy akumulator 60Ah 480A (mój jest na reklamacji) i przy minus 17 zapalił mi bez problemu

mi przy -17 zapalił na aku 45AH x 360A :mrgreen:

 

a co myslicie o oleju GM 10w40?

stosowałem i nie polecam, teraz jeżdżę na Tolat Quartz 5W40 i silnik chodzi o niebo lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ale czy twoj olej o nie jest pelen syntetyk? ja chcialbym zalac olejem polsyntetycznym go wiec chyba bedzie jednak mobil 1:P zamiast gm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ginat1986, tak mój olej o syntetyk, a jak ty chcesz zalac półsyntetykiem to zalej Motulem itp. bo z tego co się orientuję to Mobil sprzedawany w Polsce to olej z rafinerii gdańskiej, czyli taki lotos w innym opakowaniu, zresztą z castrolem jest podobnie.

btw. mobil i castrol to najczęściej podrabiane marki olei, więc nigdy nie wiadomo co w bańce siedzi :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Hmm trocvhe drogawy :mrgreen: to fakt ze slyszalem dobre opinie o tym:P hmm ja jednak jak rozmawiam z ludzmi to oni sa zadowoleni z tego GM metlik w glowie jak diabli czlowiek ma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja shella mam w accordzie z 2005 roku bo notabene taki leja w serwisie:P ale to benzyna z gazem :mrgreen: ale szczeze to super olej musze przyznac ze naprawde honda chodzi pieknie;P a do hondy nie wiedziec czemu na castrolu nie moga chodzic bo strasznie nagar sie osadza mimo ze pleny syntetyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności