Skocz do zawartości

Combo 1.3cdti temperatura


Gość themacleod

Rekomendowane odpowiedzi

Gość themacleod

Witam.

 

Posiadam od kilku tygodni Opla jak w temacie

 

Dzis zauwazylem ze zalacza mi sie wentylator powyzej 80 st i z tlumika tak dziwnie pyka co za tym idzie zapach spalin jest inny niz kiedy temp nie osiaga 80 st

 

Posiadam filtr czastek stalych i nie jest on wypalany bo nie swieci kontrolka

 

Mam lekki nadmiar oleju ale to na skutek wlasnie wczesniejszego wypalania filtra.

 

Czy to dobra temp zeby wiatrak sie zalaczyl? jesli nie to jak mozna to zlikwidowac?

 

Dzieki za info

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam filtr czastek stalych i nie jest on wypalany bo nie swieci kontrolka

bzdura, wystarczylo poczytac na forum o wypalaniu...

chyba ze u ciebie jest to sygnalizowane kontrolka...

 

Mam lekki nadmiar oleju ale to na skutek wlasnie wczesniejszego wypalania filtra.

zgadza sie, nadmair oleju swiadczy o "rozcienczeniu go" olejem napedowym, spowodowane czestym wypalaniem DPFu

 

z opisu mi wynika ze chyba ci jednak wypala sie dpf. przegon auto i powiedz czy sie nadal to utrzymuje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość themacleod

Witam

 

Dzisiaj objaw znikl.

 

Moze to faktycznie bylo to wypalanie.

 

Pierwszy raz mam taki samochod i niewiem w sumie o co chodzi z tym filtrem

 

Czy mam wymienic olej jesli jest go nadmiar?

 

Ostatnio zaswiecilo mi sie 1000km do inspekcji...

 

Wykasowalem to z opisu ktory znalazlem w necie i teraz mam za 26000

 

Prosze o informacje jak najlepiej dbac o ten samochod i co ile wymieniac olej oraz jaki to powiniem byc czy kupic samemu czy jechac do Opla 199 i po klopocie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tego silnika zalewam olej oplowski GM 5W30. Tani i sprawdzony. Wymiana teoretycznie w tych modelach co 30tys, ale jak dla mnie to przesada i lepiej wymieniać co 15-20tys. Olej kupuję na allegro a wymiana to grosze, więc zupełnie nie opłaca się jeździć do ASO Opla.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość themacleod

Czy po wymianie oleju nalezy wykasowac inspekcje?

 

Czy licznik inspekcji jest tylko do oleju?

 

Ostatnie pytanie jak czesto wymieniac filtr paliwa powietrza i przeciwpylkowy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość themacleod

Apropo wypalania filtra.

 

Czy przybywa wam oleju w silniku od tego wypalania (niby dostaje sie ropa do oleju) jak sie to ma do eksploatacji auta i czy jesli jest nadmiar nalezy go usunac?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Jak najbardziej jest to wskazane wymienić olej.Gdy samochód jeździ na krótkich odcinkach dochodzi do częstego wypalania filtra.czujnik dostarcza do komputera sterującego o zapchanym filtrze co powoduje zwiększenie dawki paliwa(dodatkowy wtrysk paliwa) powodując podniesienie temperatury spalin. Jeżeli często dochodzi do wypalania filtra niespalone paliwo spływa po ściankach cylindra do misy olejowej powodując rozcieńczanie oleju. Należy jeszcze stosować oleje niskopopiolowe przeznaczone do filtrów dpf.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

koledzy dołączę się do tematu ale z innej mańki sprawdziłem że moje auto powinno mieć DPF ale samego filtra nie ma ale zachowuje się jakby co jakiś czas wypala się więc myślę że ktoś wycią filtr a komputera nie przegramował więc moje pytanie brzmi tak czy zna ktoś fachowców od usuwania tych filtrów z okolicy bydgoszczy z góry dzięki

Edytowane przez bad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności