Skocz do zawartości

Eksport Astry G


Gość dizel1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałem się Was zapytać, może ktoś się orientuje ponieważ z danych do jakich dotarłem wynika że większość Gilwickiej produkcji Astry G szła na eksport. Czy wie może ktoś do jakich krajów szło tych samochodów najwięcej i gdzie ich można szukać? Niestety polskie wersje mi nie odpowiadają z powodu delikatnie mówiąc bardzo ubogiego wyposażenia natomiast na niemieckich serwisach ogłoszeniowych najmłodsza astra jaką znalazłem była z 2004 roku a ja poszukuje czegoś z 2006r. Będę wdzięczny za wskazania gdzie mogę jeszcze tego auta szukać.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze byly skladane w Polsce nie oznacza

ze maja wyposazenie jak na Polskim rynku

 

kazda firma produkujaca auta to stosuje

robia te same auta w roznych fabrykach

w specyfikacji rynku na jaki maja trafic

a nie gdzie sa produkowane

 

wiec raczej nie ma sensu Twoje dochodzenie

a jak chcesz konkretow

to po numerze VIN dojdziesz gdzie zostalo auto wyprodukowane

 

a z tego co ja wiem astra G wyszla ze sprzedazy po wejsciu astry H

w calej europie zachodniej

tylko w Polsce jest skladana jako classic

tak samo jak poprzednia wersja astra F byla skladana jako classic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, tylko chyba sie troche nie zrozumieliśmy ale nie szkodzi :wink:. Powiem jeszcze raz o co mi chodzi. Astra G zeszła z taśm produkcyjnych w niemczech wraz z pojawieniem się astry H tak jak napisałeś, to się zgadza. Jednak nadal była produkowana w Gliwicach a większość Gliwickiej produkcji szła na eksport. Niestety wersje które szły na polskę są dość ubogie i posiadają przeważnie jedną poduszkę, ABS i wspomaganie i na tym sie kończy. Dodatkowo na polskę głównie szły wersje 1.4 16V a ja szukam 1.6 16V. Dlatego chciałem się dowiedzieć czy może ktoś z Was wie do jakiego kraju szła nasza Gliwicka astra najczęściej i wówczas wiedząc gdzie była eksportowana w najwiekszych ilościach egzemplarzy, szukał bym sobie takiej astry dla siebie w tym kraju, może tam znalazł bym coś wartego uwagi. Narazie szukałem na węgrzech i owszem są, wersje lepiej wyposażone niż te na polskę ale moze jeszcze gdzieś nasze asterki szły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakumalem o co biega

astra G nie szla juz na zachod z prostego powodu

weszla astra H na rynek i automatycznie starysz model wycofali ze sprzedazy

 

z polski jak byly exportowane to do krajow typu turcja ukraina i jak napisales wegry

najlepiej zadzwonic do GM polska albo wyslac im email

mysle ze pomoga w tej kwestii

bo na forum raczej nikt nie ma informacji ile gdzie zostalo wywiezionych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie do niemiec eksport nie szedł już wogóle bo kontaktowałem się z kilkoma salonami opla i powiedzieli że od końca 2004r astry G już nie sprzedawali. Z tego co udało mi się wyczytać to szły głównie do krajów europy środkowej. No nic, szukamy dalej, chce coś do wiosny znaleźć i już kupić. Początkowo zastanawiałem się nad silnikiem 1.6 8V ale ponieważ wyszedł z produkcji w 2004 to niestety odpada. Silnik 1.4 16V w prawdzie ma 90km ale jeśli chodzi o dynamikę to wiem z doświadczenia że 85km wyciągnięte z silnika 1.6 będzie bardziej żwawe i dynamiczne niż 90km w silniku 1.4 dlatego poszukuję 1.6 16V. Mam tylko nadzieję że opel poprawił trochę ten silnik po wycofaniu 8V i że samochody z silnikiem 16V z 2006r są już troche mniej olejożerne niż te same astry z początkowych lat produkcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z tego co wiem to najwięcej tej Astry wyprodukowaliśmy do Australii jako Holden.

Z silnikiem 1.8 i bogatym wyposażeniem.

Poza tym głównie właśnie Węgry,Grecja,Turcja,Rosja.

Do Anglii szła ogromna ilość Delivery Van.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Australii jako Holden.

Do Anglii szła ogromna ilość Delivery Van

jedne i drugie odpadaja z wiadomych powodow

raz kiera

dwa odleglosc

(szczegolnie kraina kangurow)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, przekładki jakiekolwiek odpadają. Poszukam jeszcze na Rosji ale słyszałem że stamtąd nie opłaca się sprowadzać samochodów bo drogo wychodzi. Na Ukrainę szły pewnie wersje ubogie. Nie chcę już zakładać nowego tematu dlatego pozwolę sobie zapytac w tym.

 

Czy miał ktoś z Was koledzy doświadczenie z astrą 1.4 16V 90KM? Jak z dynamiką w tym samochodzie? Słyszałem że podobno czuć sporą różnice miedzy 1.4 a 1.6. To prawda? 1.4 16V jest dość sporo na polskim rynku i jakbym poszukał to znalazł bym z takim wyposażeniem jakim bym chciał jednak 90KM to nie jest za wiele. Auto ma być dla żony która, no nie będę Was tu czarował, jest młodą osobą, lubi motoryzację i lubi szybką i dynamiczną jazdę.

 

Martwi mnie jeszcze że w tych silnikach 1.6 16V występuje ten problem z olejem aczkolwiem powiem szczerze że moja vectra 1.9 CDTI 150KM też bierze olej i to od nowości bo mam ją prosto z salonu. Co 30kkm dolewam jej jakieś 1,5l oleju także może to jest ogólnie wada silników 16V? Skusił bym się ostatecznie na 8V bo na 99% jest bardziej dynamiczny od 1.4 16V ale niestety 1.6 8V wyszły już z produkcji w 2004r a ja szukam auta z 2006r. Macie jakieś rady lub propozycje? Czy te silniki 1.6 16V poprawiono jakoś w 2006r czy nic się nie zmieniło i w dalszym ciągu jest to ta sama konstrukcja co w astrach F czy astrach G z początkowych lat produkcji?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności