Skocz do zawartości

Amortyzator strasznie stuka


Gość Dario19823

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dario19823

Pół roku temu kupiłem amortyzatory do mojego opolka corsy B załozyłem wszystko było super . od kilku tygodni cos tak strasznie mi tłucze z tyło na prostej drodze jak autko pracuje a o dziurach nawet nie mowie. Wymieniłem gumy na amortyzatorach te gorne tak samo. Dalej wali . Na dolnych nie ma luzu sprawdzałem . Na belkach tez nie ma luzu , sprezyny ok. Sam nie wiem co mam robic . Pomóżcie

 

Jakies poł roku temu wymieniłem amortyzatory u mnie w corsie B . wszystko było o.k. Jakies dwa tygodnie temu zaczeło cos walic z tyłu, stwierdzono ze to amortyzatory. Wymieniłem gorne gumy amortyzatora, dolne wporzadku. jak wali tak waliło a jest coraz gorzej. Pytam bo nie wiem co robic a szkoda było by wydac kaske na nowe :mrgreen: . ;-)

 

Poprawiłem temat > nie pisz z Caps Lock'iem // GrzECHO

ile razy będziesz coś uzupełniał w co rusz to nowym poście?/scaliłem uzupełniony/używaj opcji - Edycja/DAROMV6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potelep autem i popatrz jak się zachowuje - będzie "kris kros" albo nie

czyli po naciśnięciu będzie się jeszcze bujał lub tylko wróci do poprzedniej pozycji

 

Ew. rzuć okiem czy któreś łożysko się nie sypie - przy dużym luzie też potrafi stuknąć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dario19823

Sprezyny sa ok. po odsunieciu siedzen widac ze nie ma luzu na gumach ale cos wali i to na bank w teleskopach. Jak oddam na gwarancje autko 2 tyg stoi a musi jezdzic bo taka mam prace. wiec raczej utopie kaske i załoze nowe teleskopy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

zrob tak jak mowil DAROMV6, ja mialem taki problem ale z przodu, to przy bujaniu lewa strona chodzila jak galareta a prawa byla sztywna, czyli juz mialem pewnosc co do tego ze ten akurat amor jest do wywalenia, jak mowisz ze wszystko inne nie ma luzow to napewno bedzie ktorys amor

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Dario19823

wymieniłem te amortyzatory w opelku co dawniej pisałem ze tłuka pukanie zmniejszyło sie w połowie ale cos jeszcze wali . Moze łozyska bo luzy sa na kołach tylnich ale luz jest niewielki..

Napiszcie jak to sie dokreca i czy wogle mozna dokrecac czy wymieniac . jaka tam jest sruba , jednorazowa ktora sie zabija młotkiem moze ktos ma link jak to wyglada

 

[ Dodano: Nie Lut 14, 2010 21:40 ]

moze ktos cos napisze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam

w corsie z tyłu sa łozyska storzkowe wiec jesli nie sa w złym satnie to mozna je poprosu dokrecic. a zeby to zrobic trzeba wyjac zawleczke. nie wiem czy bedziesz sie chciał tam dostac ale jesli juz to musisz zdjac cały bęben. Jesli mozesz to daj znac jak ta sprawa sie zakończyła bo u mnie jest dokładnie to samo jezdze juz tak dłuzszy czas i nie moge dojsc co to na przegladzie pan postawił na łozyska u mnie luz tez jest ale bardzo mały.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dario19823

a bez sciagania bebna nie dokreci w sumie zawleczka to fajna sprawa dokreca sie i wsadza zawleczke tylko czy łozyska nie beda wyły wtedy. cholera wie :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bez sciagania bebna nie dokreci

?

do regulacji łożyska nie demontuje się bębna

wystarczy dołożyć smaru i wyregulować

chyba że łożyska chcesz zdemontować w celu sprawdzenia ich stanu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Dario19823

sam nie wiem co mam robic byłem na stacji diagnostycznej nie ma luzu na belkach nie ma juz na łozyskach , wymieniłem amortyzatoty z tłukacych na nowe dalej wala . turcze to jest jakas piepszona magia , dalej cos wali tylko na czym bo juz naprawde nie ma na czym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności