Skocz do zawartości

czym vel jak crash data w astra H 2009


Gość filu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Proszę podpowiedzcie jakiego mam szukać elektryka (z jakim sprzętem) żeby był w stanie wykonać crash data w astrze z maja 2009. O co mam pytać szukając speca (jaki powinien mieć sprzęt) żeby mnie nie zgolił i nic nie zrobił albo co gorsza jeszcze cos dodatkowo zepsuł. A moze znacie kogoś w okolicach Kielc kto się specjalizuje w takich pracach.

Pozdrawiam wszystkich

Filu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby był w stanie wykonać crash data

chyba usunął?

crash data- jest to informacja zapisana w sterowniku np o wystrzelonych airbagach.

 

[ Dodano: Sro Sty 20, 2010 22:52 ]

Jeśli nie miałeś wypadku, a świeci kontrolka to podjedź do ASO. Gwarancja na nowy samochód jest chyba dłuższa jak osiem miesięcy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód jest po stłuczce. wypaliły napinacze ale poduszki są całe. właśnie wymieniam napinacze i chcę wyczyścić crasch data. wiem, że auto jest na szynie CAN i nie każdy da radę wyczyścić zapis z sensora. stąd też moje pytanie kto i czym (jakim sprzętem) jest w stanie to zrobić. fajnie by było gdyby ktoś z forumowiczów podał namiar na dobrego speca w okolicy Kielc.

pozdrawiam

filu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownika- sensora nie powinno się naprawiać/kasować tylko wymienić na nowy. Nigdy nie będziesz miał pewności na 100% że w czasie wypadku zadziała prawidłowo.

Na allegro widziałem chyba taki jak potrzebujesz za 150 zeta nie używany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i pozdrawiam otuz widze ze kacperek to zna sie ale jak to mowia na macaniu kur. lub nie doceniamy jego sprytu i chce wcisnac koledze sensor ktory wogole mu do szczescia nie jest ptrzebny tak wiec mily kolego filu jak juz ci wczesniej napisalem odezwij sie a wszystko bedzie ok bo nietrzeba tu filozofa tylko troszke wiedzy i doswiadczenia pozdrawiam serdecznie wszystkich kolegow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONZIK176, ty sobie daj na looz, co?

jak juz jestes taki obeznany to napisz co i jak... bo jak narazie to widze tylko przechwalki i obiecanki-cacanki a nie rzeczowa odpowiedz...

poki co to przychylam sie do zdaniaKacper, i z checia chcialbym uslyszec twoja propozycje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HONZIK176, Pierwszy post i zaczynasz od ubliżania. Nie tędy droga.

Tak mi się zdaje że próbujesz zarobić na koledze, a że zasugerowałem kupno nowego sterownika zamiast regenerować stary to jest to nie po twojej myśli, tzn możesz nie zarobić.

 

filu, jeśli tym samochodem będzie jeździć osoba która zapisała Ci ładny spadek to regeneruj :)

 

Ale jak będzie korzystać z niego np Twoja atrakcyjna żonka to udaj się do ASO.

 

przeczytaj jeszcze uważnie ten artykuł http://tylik.motogrono.pl/sprawdz-airbag-cz-i/

i zwróć uwagę na fotkę na dole strony w cz III http://tylik.motogrono.pl/sprawdz-airbag-cz-iii/

decyzja należy do Ciebie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że nowy jest pewny

ale...

komputer po wgraniu softu od nowa też jest niczego sobie

skoro w sterowniku nie ma ingerencji mechanicznej tylko programowa

to jego "naprawa" powinna być raczej bezpieczna

no chyba, że trzeba zadziałać mechanicznie - to wtedy zgoda

wymieniam na nowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności