Skocz do zawartości

Body kit Astra G Sedan


Gość Senfi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnimi czasy przeglądając allegro natknąłem się na sporo ciekawych aukcji z częściami karoserii, którymi w ciekawy sposób można by podkreślić urodę swojego autka.

 

Naszła mnie ochota na zmianę zderzaków na niższe nieco bardziej masywne niż te w serii. Mam asteriksa w sedanie i moim celem jest subtelna modyfikacja wizualna która nie zmieni mojego autka w cudo ala wiejski tunning. Chciałbym zmienić na początek zderzak przedni, tylni i atrapę na taką bez znaczka. Poniżej linki do aukcji z interesującymi mnie częściami:

 

Zderzak przód

http://moto.allegro.pl/item879477422_opel_astra_g_zderzak_przod_bmb_tuning.html

 

Zderzak tył

http://moto.allegro.pl/item895479554_opel_astra_g_sedan_tyl_mk_design_raty.html

 

Grill - tu się waham nie wiem czy plastikowy czy metalowy

http://moto.allegro.pl/item891090402_grill_bez_znaczka_opel_astra_g_98_abs_czarny.html

http://moto.allegro.pl/item884795432_grill_sportowy_metalowy_opel_astra_g_2_jom.html

 

Nie wiem jak z progami to myślę że temat na później...

Co o tym koledzy sądzicie począwszy od oceny wizualnej a skończywszy na jakości tego typu "ulepszaczy" Kiedyś do swojej F-ki zakupiłem atrapę i był problem ze spasowaniem a lakiernik nie mógł pomalować bo podkład się nie trzymał nawet... Może znacie jakieś firmy sprawdzone gdzie można kupić fajne części i do tego za rozsądną cenę?

 

Pozdrawiam

Paweł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten drugi grill to se odpusc

 

a co do zderzakow to z ich jakoscia i spasowaniem roznie bywa

nie mowiac juz o tym ze te elementy z wlokna sa bardzo sztywne - male uderzenei i od razu dziura a oryginal z ABSu albo dokladki wykonane z tego sa "elastyczne" jednak

 

zajrzyj se na www.irmscher.de

tam maja fajne rzeczy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie no name`y bym sobie odpuścił poszukaj czegoś oryginalnego jak Irmscher, Steinmetz albo ori zderzaki z wersji OPC. Dokłądnie wertując allegro znajdziesz kupę używanych części jak wspomniane powyżej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zakupić zderzak przedni i atrapę plastikową zdecyduję się na ten bo nie zmienia znacząco kształtów samochodu a nadaje mu bardziej agresywnego kształtu. Oglądałem kilka z serii OPC i irmschera wyróżniają się ceną głównie :-) kształt nie koniecznie przypada mi do gustu. Co do jakości trudno powiedzieć okaże się po zakupie na ile będzie pasował do mocowań... Mam pytania co do lakierowanych w kolorze nadwozia klamek i listw na drzwiach da się to zrobić tak żeby wyglądało "dobrze" czy trzeba szukać oryginałów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości trudno powiedzieć okaże się po zakupie na ile będzie pasował do mocowań.

napewno czeka cie walka z dobrym spasowaniem

Oglądałem kilka z serii OPC

kształt nie koniecznie przypada mi do gustu

a tu dajesz linka do:
ktory jest podrobką opc

nie rozumiem tego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest podróbką to nie spotkałem się z takim modelem :-) przyznam się, że poszukiwałem tylko na allegro. Jeżeli masz link do oryginału chętnie oblookam

 

[ Dodano: Wto Sty 26, 2010 22:38 ]

Dołączona grafika

 

to chyba jest oryginał tak ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałbym kupić zderzak przy którym mam pewność że będzie pasował bez problemu i jego wykonanie nie będzie budziło zastrzeżeń. Inaczej to kupowanie kota w worku :) Co do klamek to zalezy jakie są w serii nielakierowane bo nie pamiętam - gładkie czy chropowate? Jak w miarę gładkie to nie ma problemu tylko jak będziesz oddawał do lakiernika to nie wiem czy nie taniej będzie ci kupić używki w twoim kolorze. Polakierować się listwy chropowate da tylko trzeba by na nie prysnąc szpachlę natryskową by wygładzić fakturę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grill z fotki do gory to oryginal irmschera

 

co do malowania tokolega ci juz napisal co i jak

z czarnymi klamkami jest problem - ale da sie to zrobic jak robisz samemu - jak bys musial za robota zaplacic to lepiej szukac juz pomalowanych - nie koniecznie w twoim kolorze i je dac pomalowac na potrzebny ci kolor

mniej roboty i pewne ze bedzie trzymac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powoli zabieram się do roboty znalazłem odpowiedni zderzak na wór tego wyżej czyli OPC.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Wypytałem tych co kupili i z jakością jest ok leży dobrze i nie trzeba się męczyć przy zakładaniu. Razem ze zderzakiem chcę pomalować listwy boczne na drzwiach w kolor nadwozia zastanawiam się jak je zdjąć nie znalazłem żadnego postu o ich demontażu... Czy one są przyklejone mają jakieś zatrzaski?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

Czy one są przyklejone mają jakieś zatrzaski?

na zatrzaski, ale musisz najpierw je przesunąć wzdłuż i wyjdą

swoja drogą jestem ciekaw jak bedzie ze spasowaniem, bo moj znajomy mial taki w astrze coupe i narzekał, ale jestem ciekaw jak u ciebie bedzie, daj znac :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności