Skocz do zawartości

Akumulator + ładowanie proastownikiem...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko. Akumulator mi siadł poprzez wysokie mrozy i wziąłem go do domu i ładuje go prostownikiem... Jednak wskazówka na na tym prostowniku dalej jest na samym początku nie przesuwa się nic dalej... czyżby się nie ładowało? Boję się aby nie przedobrzyć... ładuję od 2 godzin i chce usłyszeć od kogoś tutaj co dalej? Po ilu godzinach odłączyć? Dlaczego strzałka wskazująca na prostowniku nie przesuwa się?

 

Ładuję na 12 VOLT, mam też do wyboru 6 VOLT. Jest jeszcze jakiś przycisk CHARGE na którym mogę ustawić NORMAL lub FAST... o co biega? Pomożecie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Akumulator powinieneś ładować prodem o wartości nie więcej niż 1/10 mocy akumulatora. żeby sprawdzić czy sie ładuje wystarczy że poluzujesz żabkę na klemie powinno lekko iskrzyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem akumulator do auta i zaczęły strzelać i migać kontrolki i światła... I nie zapalił...

 

Poziom elektrolity? Jak to wgl sprawdzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość master22221

Ładuję na 12 VOLT, mam też do wyboru 6 VOLT. Jest jeszcze jakiś przycisk CHARGE na którym mogę ustawić NORMAL lub FAST... o co biega? Pomożecie?

No, widać, że jesteś naprawdę bardzo początkujący...

Ustaw 12V i normal ładuj przez 2-3 doby, bo z tego co piszesz, to akumulator jest w agonii. jeśli wtedy nie zakręci rozrusznikiem - kup nowy. Zakładam, że aku ma ok. 50Ah jest mocno zuzyty, więc ma dużą rezystancję i będzie pobierał mały prąd, ok. 1-1,5A, w końcówce pewnie nie więcej niż 0,5A.... Sprawdź poziom i kolor elektrolitu, musi być czysty jak woda, jak jest brudno-czarny - kupuj od razu nowy akumulator i nie trać czasu na ładowanie.

 

A przed zadawaniem pytań to napisz jaki masz samochód, model, rocznik, wyposażenie, bo inaczej zgaduj zgadula... benzyna, diesel....:wstyd:?? Mają rózne akumulatory.... Z innego wątku wiem, że diesel ale to trzeba napisać w profilu...

Poza tym - o technice ładowania akumulatorów napisano setki wątków, może łatwiej ich poszukać?

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że aku ma ok. 50Ah jest mocno zuzyty,

Ustaw 12V i normal ładuj przez 2-3 doby,

Jeśli aku jest mocno zużyty to po dwóch dobach zostanie z niego skwarek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto... Opel Astra, 1994 rok, 1.7 D . 3-drzwiowy :wstyd:

Gdy podłączyłem prostownik to wskazówka zatrzymała się na 30A teraz spada i jest na 15... minęło 5 godzin i przez ten czas naładowało się 15 czyli połowa... nad ranem powinno być naładowane i jutro będę próbował odpalać...

Dziś zanim go podłączyłem do ładowania to nie mogłem kompletnie odpalić auta... migały kontrolki i gasło wszystko po 2 sekundach...

Mam nadzieję że jak podładuje to jutro go dam radę w końcu odpalić ?

 

Aha jeśli chodzi o to "Ah" to na akumulatorze pisze 74Ah.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności