Skocz do zawartości

Corsa na mrozie poniżej 10-12 stopni nie pali


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem.

(Autko : Opel Corsa B 1.4 16V automat z 1997 roku, benzyna+LPG)

 

Otóż, gdy przyjdą mrozy większe niż -10 stopni nagle auto nie chce odpalić. Wymieniłem płyn w chłodnicy, bo pomyślałem,że może zamarza w przewodach oraz akumulator na nowy. Wymieniłem także rozrusznik, bo wg mechanika, to była wina rozrusznika. A autko nadal stoi pod blokiem.

 

Przed zimą został wymieniony także olej w silniku i w skrzyni oraz pasek rozrządu wraz z rolkami.

 

 

 

Jak zejdzie mróz, pali bez problemu (przynajmniej po poprzedniej fali mrozów).

 

Jeszcze naszła mnie taka myśl,że może jest jakiś czujnik w silniku, który nie pozwala odpalić silnika przy takiej temperaturze?

 

Może macie jakieś pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jak świece, przewody?:-) kiedy wymieniane??? zapalasz rozumiem na benzynie???

Jakieś błedy???

 

 

Kiedy wymieniane filtry?? tzn powietrza i paliwa?:-)

 

:oops:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakos tak bardziej szczegolowo? jakies kontrolki, bledy?

Zachowuje się normalnie. Normalnie kręci, tylko nie może załapać.

 

[ Dodano: Wto Sty 26, 2010 16:35 ]

Jak świece, przewody?:-) kiedy wymieniane??? zapalasz rozumiem na benzynie???

Jakieś błedy???

 

 

Kiedy wymieniane filtry?? tzn powietrza i paliwa?:-)

 

:oops:

Świece były wymieniane jesienią jakoś, jeśli jest istotna firma, to pojdę do piwnicy, bo gdzieś jeszcze pudełka leżą.

Przewody - nie wiem kiedy wymieniane.

 

Zapalam na benzynie.

 

Filtry - nie wiem, jeszcze nie wymieniane (przeze mnie, autko od wakacji mam).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest iskra?

tak jak kolega pisze sprawdz to czy masz wogóle iskre??? bo dziwne jeśli ci kreci palisz na benzynie itp itd powinien chociaż załapac ....

 

no i kwestia czy dostaje benzyne??? ile masz benzyny w baku??? odkreć wlew paliwa i prubuj zapalic tzn korek od wlewu odkreć i prubuj zapalić, jeśli masz mało benzyny mogła sie wytracic wilgoć a w takiej temp to nie musze mówić co jest w baku... ja jak miałem mało paliwa, to mi coś sie skopało z zpokazywaniem ilości paliwa....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskra jest na 99%.

Ale może być to o czym pisze maniek02

no i kwestia czy dostaje benzyne??? ile masz benzyny w baku??? odkreć wlew paliwa i prubuj zapalic tzn korek od wlewu odkreć i prubuj zapalić, jeśli masz mało benzyny mogła sie wytracic wilgoć a w takiej temp to nie musze mówić co jest w baku... ja jak miałem mało paliwa, to mi coś sie skopało z zpokazywaniem ilości paliwa....

 

Jak przy odkręconym wlewie paliwa spróbuje zapalić, to coś pomoże, czy jak zamarzło to już raczej nie odpalę dopóki mrozy nie przejdą?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśłi odkrecisz korek być moze gdzies odpowietrzenie przymarzło i nie dostaje paliwa... jak zamarzło to hmmm szukaj garażu ogrzewanego i wstawiaj auto na kilka godz, potem odpalaj wyjeździj dotankuj porzadne paliwo i gitara :-)

 

[ Dodano: 26-01-10, 18:30 ]

jeszcze przyszedł mi taki pomysł... wyciag filtr powietrza wogóle, zamknij puszke i prubuj wtedy chełtac... moze masz zasyfiony filtr i do tego był wilgotny.... i nie moze przeciagnac powietrza?:oops:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności