Skocz do zawartości

Ściąga na prawo...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu, kiedy puszczam kierownicę, samochód zjeżdża lekko na prawo. Na początku myśleliśmy, że to wina wyważenia kół. Wyważyliśmy i nic nie pomogło. Potem robiona była zbieżność oraz wymieniony prawy przedni wahacz (górny i dolny). Także nic. Po drodze także wymieniliśmy łożyska. Dodam też, że nie zawsze, ale czasem są drgania na kierownicy. Raz jak jedziemy to tylko ściąga, a raz są także drgania na kierownicy... Ma ktoś pomysł co to może być?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony. Zamień lewe koło z prawym. Jeśli masz opony kierunkowe to konieczna będzie wizyta u gumiarza. Miałem podobny problem z Kleberkami. Po zamianie dłuższy czas auto jeździło prosto. Po tym jak uszkodzeniu uległa jedna opona wymieniłem wszystkie na Fuldy. Na razie mam spokój.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Bardzo możliwe, bo jak sprawdzałem grubość bieżnika, to na lewej przedniej było 3.5 mm, a na pozostałych 5mm. Dodatkowo zaobserwowałem, że z prawego przedniego koła coś szybko ucieka powietrze :?: Nie do zera, ale tak zostaje ok 1-1.2 bar. Jak znajdę trochę czasu, to podjadę do mechanika i powiem Wam, czy pomogło. Dzięki na rady :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie również był problem-ściągało na wszystkie strony z tym że po wymianie końcówek drążków kier. nie ustawiona była zbieżność. Po ustawieniu zbieżności (i przy okazji wymieniono mi wahacz dolny bo pukało i stukało) jest już lepiej. Opony maja zbliżony bieżnik (wysokość) lecz Agilas ma to do siebie że jest stosunkowo wysoki i lekki więc niewielkie wiatry powodują że auto się buja na drodze. Da się przyzwyczaić i czasem te wiatry mogą być powodem krzywej jazdy a nie samo zawieszenie.

To taka moja mała uwaga;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość kmieciu2003

A u mnie była walnięty przegub. Dzisiaj się dowiedziałem. Od jakiś 2 tygodni auto lekko zjeżdżało na prawo. Wczoraj nagle pojawiło się bicie na kierownicy, a dzisiaj dodatkowo hałas (jak skrobanie na tokarce tępym nożem) i okazało się że guma na przegubie była nieoryginalna co umożliwiało przedostawanie się wody z błotem i szlag trafił przegub. Jutro rano dostanę nowy element i wymienię to napiszę czy to załatwiło sprawę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też sprawdzić czy hamulce nie ocierają poprzez sprawdzenie temperatury felg po dłuższej jeździe. Tam gdzie jest felga cieplejsza niż reszta to hamulec trze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności