Skocz do zawartości

Moja Zafira nie chce odpalac !2.0 TDI


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy powiedzcie mi co to maże być !

Od zeszłego tygodnia było minus kilka stopni moja zafira nie chce odpalać. " 2.0 TDI 120 tys.km Po długim kręceniu wreszcie odpala, czarny dym z rury ! Kontrolka z kluczem się nie świeci ! Jak zaraz chce jechać to auto w ogóle nie ma siły jechać ! muszę poczekać z minutkę aż się trochę zagrzeje i dopiero potem ,,jakoś,, jedzie . Akku sprawdzone dobre , rozrusznik tez dobrze kreci. świece żarowe wymieniałam w listopadzie.Teraz mechanik wymienił jakieś przewody paliwa i to co podgrzewa świece. Jak auto jest cieple to odpala normalnie. Co to może być pompa ?

Jestem Załamana

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi

 

Ratunku w tytule jest zbędne.Dopisałem jaki silnik to jest ważniejsze/ andrzej_m55

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiek, na forum sa tez kolezanki... i niektore sa bystrzejesze od niejednego...

w dodatku jesli masz silnik TDI to proponuje ci zapytac sie w stajni volkswagena, beda wiedziec lepiej...

tutaj mozna spotkac jedynie silniki DTI (i pokrewne)

polecam tu zagladnac

i sprawdzic czujnik temperatury, modul grzania, moze cos pomoze...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy powiedzcie mi co to maże być !

Od zeszłego tygodnia było minus kilka stopni moja zafira nie chce odpalać. " 2.0 TDI 120 tys.km Po długim kręceniu wreszcie odpala, czarny dym z rury ! Kontrolka z kluczem się nie świeci ! Jak zaraz chce jechać to auto w ogóle nie ma siły jechać ! muszę poczekać z minutkę aż się trochę zagrzeje i dopiero potem ,,jakoś,, jedzie . Akku sprawdzone dobre , rozrusznik tez dobrze kreci. świece żarowe wymieniałam w listopadzie.Teraz mechanik wymienił jakieś przewody paliwa i to co podgrzewa świece. Jak auto jest cieple to odpala normalnie. Co to może być pompa ?

Jestem Załamana

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi

 

Ratunku w tytule jest zbędne.Dopisałem jaki silnik to jest ważniejsze/ andrzej_m55

Posłuchaj Basiek, nikt z nas wróżką nie jest ale możemy Ci podpowiedzieć kilka rozwiązań.

1)Może Ci się autko zapowietrzać i stąd problemy z odpaleniem po dłuższym postoju. Spróbuj postawić autko tak aby nos był na dole.( jeżeli po tym zabiegu będzie palił lepiej tzn że się paliwko cofa do zbiornika.

2)Sprawdź czy wszystkie przewody podciśnienia są dobrze podpięte i nie są poprzecierane.

3)Może też padł któryś z zaworków próżniowych co na przykład wpływa na turbinę.

4) Sprawdź czy turbina jest sprawna. Między silnikiem, a aku. masz taką grubą rurę gumową która jak przygazujesz to rośnie w rękach. Niech ktoś Ci to sprawdzi

5)Może błędnie wskazuje przepływka - jak się ją odłączy a silnik odzycka moc to na bank przepływka.

6)Ewentualnie na koniec tech i sprawdzenie parametrów silnika

7) Filtr paliwa jak nie był wymieniany to dobrze jest wymienić

:wesoly: Może masz już zawalony sadzą kolektor ssący i powietrze na problem z dotarciem do cylindrów.

 

Jak widzisz tych "może" jest wiele ale może Cię naprowadzą.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi a szczegolnie Omnibusowi.Dzis po pracy zaczne sprawdzac wszytkie ,,moze,, . :roll:

Dzięki :( i życzę powodzenia. Oby to nie było nic poważnego.

 

P.S Jak masz EGR mechaniczny(Taki czarny grzybek na linii pomiędzy korek wlewu oleju a chłodnica) to dobrze jest też go przeczyścić bo często zawalony jest sadzą.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności