Skocz do zawartości

Corsa B 1,2 8v....po dlugim przestoju jest bardzo zmulona


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszytskich forumowiczów, gdyz jest to mój pierwszy post na tym forum ;)

 

 

Otóż mam taki "mały" problem z Corsa mojej kobiety....Otóz jakiś 1,5roku temu sprowadziłem Corsinke z niemiec i wszytsko było z nia ok. Później ponad pół roku stała w ogole nie uzytkowana i po tym czasie dzieje sie z nią coś dziwnego ;)

 

Jak jest zimna chodzi pięknie, odpala bez najmniejszego problemu ( nawet w duże mrozy), ale po kilku minutach zaczyna sie mulić, zachowuje się tak jakby dostawała mało paliwa. Jak sie jej "wciśnie" to oddaje taki dzwiek, jakbyśmy pod czas jazdy wyłaczyli zapłon i zaczełi wciskać gaz...czyli tak buczy i nie idzie. Wymieniłem kable WN, świece, filtr paliwa, sonde lambda i dalej to samo. Mechanik zczytał błedy i stwierdził, że wszystko jest Ok.

Dodam jeszcze taką rzecz, że jak jedziemy i puścimy gaz( na biegu oczywiscie) to po jakiś dwóch sekundach mocno ją coś hamuje ( jak wyłacze wtedy zapłon, to nie ma rożnicy czyli zachwouje sie tak, jakbym jechał z wyłaczonym silnikiem).

Gasnac nie gaśnie, obroty ma rowne.

Temperature również pokazuje dosyć niska bo gdzies ok 70/80 stopni, czasem dojdzie do 90 ale szybka schodzi...

 

Przypuszczam, że moze cos nie tak z mono wtryskiem/pompa paliwa/zapchany katalizator/cewka?? Ale nie chce po kolei wszytskiego wymieniać, bo wyjdzie tak ze cale auto bym musial zmienic

 

Dlatego pytam sie Was co o tym sadzicie?/ Dlaczego po dlugim przestoju cos ja tak zmulilo??

 

 

Dane autka: 93 rok, C12NZ, przepieg coś kolo 145 tys km ( licznikowy...)

 

Pozdrawiam i sorki za zalozenie podobnego tematu do tych co juz istnieja ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Po tak długim postoju pojawia się na stykach śniedź i może wytrącić się woda z paliwa.

Sprawdź iskry, wyczyść styki w aparacie, przeglądnij kable wys. napięcia i wyczyść paliwo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Witam

Dodam by wymienić filtr powietrza

Jeszcze jedno.Ile jest paliwa w zbiorniku bo może być tak że było mało i wężyk przy pompie (łączący)jest zmurszały i łapie powietrze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wyczyść styki w aparacie

Nie ma aparatu tylko jest cewka...

 

Dodam by wymienić filtr powietrza

Jeszcze jedno.Ile jest paliwa w zbiorniku bo może być tak że było mało i wężyk przy pompie (łączący)jest zmurszały i łapie powietrze

Dzisiaj zobacze jak ten wężyk wygląda. Pod czas tego pół rocznego postuju, paliwa praiwe nic nie było ;)

Ten objaw jest juz prawie rok czasu, tylko jakoś nie miałem czasu się za to wziąść, ale że ostatnio co raz więcej tym autem jeżdże (po sprzedaniu swojego autka) to musze w koncu do tego dojść.

Ale przyjmijmy, zeby ten wezyk był zmurszały to powinna łapać powietrze od razu po odplaeniu, a ona przez pierwsze kilometry chodzi ładnie tylko po chwili się to dzieje....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wyczyść styki w aparacie

Nie ma aparatu tylko jest cewka...

 

o patrz! to może dlatego tak masz, że nie ma aparatu ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

o patrz! to może dlatego tak masz, że nie ma aparatu

Aparat to mam, pomyliło mi sie kopułka z cewka ;) Wybaczcie ale jestem po cięzkiej nocy i nie zakontaktowałem ;)

 

[ Dodano: Pon Lut 01, 2010 14:09 ]

Po tak długim postoju pojawia się na stykach śniedź i może wytrącić się woda z paliwa

o kóre styki chodzi??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zajaccc.kuba

kolego to jak tyle wymieniles to przeczysc przeplywke jeszcze ona najczesciej daje jaja w corsach i egr tez przeczysc ok 50zł cie to wyniesie bo samemu egra nie przeczyscisz chyba ze masz pojecie o tym spuscisz plyn chlodniczy bo przez egr przechodzi plyn to zrobisz to za 20zl kupisz tylko preparaty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zajaccc.kuba

nie masz przeplywki ja mam 1.0 r 99 i mam przeplywke to jest kurestwo ja tez nie wiedzialem co jest mojej zabie a okazalo sie ze to egr i przeplywka przeczyscilem i jest ok wiec popatrz sobie na ten egr bo mozesz miec zasyfialy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności