Skocz do zawartości

Corsa B 1,2 8v....po dlugim przestoju jest bardzo zmulona


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Ok, jak posprawdzam te styki i weżyk od paliwa i to nie pomoże to zaintersuje sie tym EGR'em....

Dzieki za wszelkie informacje ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

zajaccc.kuba, zajaccc.kuba, czytaj od początku to będziesz wiedział o co biega

jeden silnik nie jest równy drugiemu

ariello01, jak nie będziesz wiedział co, jak to pytaj i daj znać w razie będzie chodził dobrze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

po 1 to tak jak delikatnie zasugerował Kolega andrzej_m55, w c12nz nie ma egr więc porada trochę nie na miejscu po 2 to sprawdź to co koledzy na poprzedniej stronie Ci podali jak są ok, to sprawdź czy może nie sparciał węźyk od mapsensora i sam mapsensor jest ok. prawdopodobne mi się wydaje że może w tej materii coś jest nie tak i jak silnik przestaje chodzić na ssaniu to czujnik przekłamuje dane o ciśnieniu w kolektorze i komp podaje za mało paliwa i stąd mulenie. może jakieś informacje o tym czy na świecach jest osad?

 

 

EDIT: wogóle jak się czyści przepływkę?

 

przeczysc przeplywke

EDIT': jak masz wersję z lambdą to może sonda kiepskiej jakości albo tak jak Koledzy wspominali styki gdzieś zaśniedziały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

sprawdź czy może nie sparciał węźyk od mapsensora i sam mapsensor jest ok

Więc tak, węzyk jest sprawdzony u jest ok...a jak sprawdzić mapsensor??

 

A EGR wydaje mi się że jest u mnie i znajduje się koło silniczka krokowego....od góry wchodzi do niego wtyczka??

 

Dzsiaj przeczyściłem wtrysk, wymieniłem węzyki, zmieniłem filtr powietrza....jednak odpalić nie odpaliłem, bo przy składaniu pękł mi oring( ten mały na wtrysku) o czym nie widziałem i przy kreceniu nie chciał zapalić az zepsuł sie bendix na rozruszniku ;)

Więc jutro musze jeszcze to zrobić, a jak starczy czasu to lukne na pompke od paliwa i na te wezyki co są koło niej....

 

może jakieś informacje o tym czy na świecach jest osad?

Świece są łądne czyli przepalać, przepala dobrze

 

A tak pytanie troszke z innej beczki, da sie wyjąć rozrusznik nie mając kanału?? Bo dzisiaj już sie ciemno zrobiło i nawet nie miałem jak tam zajrzec :wesoly:;)

 

[ Dodano: Pon Lut 01, 2010 19:42 ]

i daj znać w razie będzie chodził dobrze

Jeśli dojde czym to jest spowodowane to na pewno dam znac, zeby innym na przyszłośc ułatwic ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

da sie wyjąć rozrusznik nie mając kanału?

Wszystko się da :wesoly: Nie wiem jak u ciebie bo u mnie jest śruba jedna pod spodem

A jak udało ci się rozwalić o ring przy wtrysku to sprawdź jeszcze przy silniczku krokowym bo tam taż jest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A jak udało ci się rozwalić o ring przy wtrysku to sprawdź jeszcze przy silniczku krokowym bo tam taż jest

Krokowca nie wyciagałem....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności