Skocz do zawartości

wymiana płynu hamulcowego


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

chcę samodzielnie wymienić płyn hamulcowy w aucie. Mam w związkuz tym pytanie czy przy wymianie płynu należałoby wyczyścić przewody hamulcowe, czy niekoniecznie... a wystarczy tylko pozbyć się starego płynu, nalać nowy i odpowietrzyć. Miło by było skorzystać też z praktykowanej instrukcji.

 

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja wymieniam tak:

strzykawką odsysam stary płyn ze zbiorniczka, nalewam świerzy i odpowietrzam dotąd aż zacznie wypływać nowy i bez pęcherzyków , przewodów nie trzeba czyścić.

Kolejność odpowietrzania w samochodzie bez ABS jest następująca:

1-hamulec tylny prawy

2-hamulec tylny lewy

3-hamulec przedni prawy

4-hamulec przedni lewy.

Kolejność odpowietrzania w samochodzie z ABS jest następująca:

1-hamulec przedni prawy

2-hamulec przedni lewy

3-hamulec tylny prawy

4-hamulec tylny lewy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ashra, przykro mi że muszę cię zmartwić ,ale w pojedynkę nie da się wymienić płynu hamulcowego.No tu też nie zupełnie mówię prawdę, bo jeżeli posiadasz specjalne urządzenie to tak można !!! myślę że takie rzadko kto posiada :mrgreen: Przewody same się czyszczą w trakcie wymiany tego płynu :!: Poza tym należy również wymienić płyn w spomaganiu sprzęgła :!:??? Gdybyś sie zdecydowała na wymianę to prosił bym jak oczywiście można na dokumentację zdjęciową ?????? po raz pierwszy zobaczyłbym i nie tylko ja jak to robią damy!!! :):wesoly: dalszej instrukcji udzielę po decyzji :):lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tak,że płyn,który wyssałem ze zbiorniczka wlewam do słoika i na łeb odpowietrzników zakładam cieńki wężyk,a jego drugi koniec zatapiam w słoiku i dopiero luzuję odpowietrznik.W ten sposób mniej się zapowietrza układ.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko sie zgadza

ale sama tego nie zrobisz

musisz miec kogos kto bedzie siedzail w aucie i pompowal hamulcem

 

a co do dokumentacji - to sama nakrec filmika...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki .. wiedziałam że można na was liczyć w tej kwestii..

Oczywiście jestem świadoma że sam tego nie zrobię.. ale nie mam zamiaru inwestować w żadną sprężarkę , czy coś w tym rodzaju..

posłuże się jakimś żywym organizmem do pomocy :mrgreen:

 

a co w końcu z czyśzczeniem tych przewodów, rozumiem że generalnie można odpuscić?

 

A co do fotek czy filmików to się zastanowię )

- ale swego czasu pojawiły się w playboy’u chyba zdjęcia wysmarowanej Martyny Wojciechowskiej w kombinezonie / ato podobno fanka motoryzacji/ :wesoly:

 

pozdrówki

 

kami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja napiszę z innej strony.

Jak wiadomo płyn hamulcowy jest bardzo higroskopijny i chłonie wilgoć. Dlatego też zaleca się jego okresową wymianę aby uniknąć zagotowania się i powstania korków parowych w przewodach hamulcowych - co skutkowałoby oczywiście zaliczeniem najbliższego drzewa lub innej przeszkody.

Jednak stacje diagnostyczne posiadają już przyrządy mierzące zawartość wody w płynie hamulcowym i jego temperaturę wrzenia, które to kwalifikują płyn do wymiany lub nie.

Cały pomiar trwa 3 minuty. Więc może wystarczy na początek tylko sprawdzić a dopiero potem wymieniać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tez racja

z tym ze taki pomair kosztuje

a jak ktos jeszcze nigdy nei wymienial albo nei pamieta kiedy ostatni raz wymienial

to lepiej nie ryzykowac

plyn to koszt ok 10-15zl

wymienisz samemu i masz pewne

w koncu hamilce to podstawa :wesoly:

 

 

a jak juz bedziesz usmarowana to wstaw kilak fotek

posmeijemy sie i nei bedziemy musieli kupowac PLAYBOYa :mrgreen:!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dwa pytania;

1. Czy jest jakiś podany przez producenta okres po którym to trzeba wymienić płyn hamulcowy??

2. Kolega brzoza napisał że należy wymienić płyn w wspomaganiu sprzęgła. Co to jest ? Każda astra ma takie wspomaganie ? Gdzie znajduje sie ten płyn ?

 

pozdrawiam mates :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności