Skocz do zawartości

astra 3 1.7 cdti - "no function" po naciśnięciu BC


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po naciśnięciu BC (board computer jak sądze) wyświetla mi się komunikat "no fuction" czy ktoś moze mi powiedzieć co jest nie tak?? nie mam komputera czy jakas jego funkcja jest wyłączona??

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz komputera. Koledzy próbowali w ASO go uaktywnić jednak nic z tego nie wyszło.

Jeżeli jednak komuś by się to udało, to miałbyś tylko dane dotyczące zużycia paliwa.

Za sprawdzania poziomu płynów, stanu żarówek itd odpowiada tzw "moduł kontrolny", dodatkowe czujniki i okablowanie, którego to na pewno nie posiadasz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ile moze mnie kosztować zamontowanie komputera???

2. Dlaczego nie mając komputera mam opisany ten guzik i mozna go wcisnąc (jesli nie mam np katapulty to nie mam tego guzka)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako opcja w nowym autku komputer kosztuje 1000 zł. Jak kupisz używkę to pewnie będzie o połowę taniej.

 

Jak popatrzysz na oplowskie CD to wszystkie mają przycisk BC:

http://www.astra-h.ru/type_of_magnitols.html

Myślę, że to lepiej bo jak chcesz dołożyć kompa, to nie trzeba wtedy wymieniać CD (żeby miało przycisk sterowania).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomienie komputera pokładowego (bez check control) można zrobić z Techa, ale w serwisie nie chcą tego zrobić.

Proponuję poczytać forum niemieckie www.astra-h.de, ewentualnie rosyjskie www.astraclub.ru czy angielskie www.astraownersnetwork.com.

Jest tam dokładnie opisane jak to zrobić.

Jeszcze pytanie jaki masz wyświetlacz, ale z postu wnioskuję że nie jest to GID ani CID.

Właśnie próbuję uzyskać dostęp do techa i uruchomić dodatkowe funkcje BC na wyświetlaczu GID, w tej chwili jest tylko timer.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Co do wskazania chwilowego spalania to potwierdzam że da się uaktywnić komputer w astrze III z wyświetlaczem BID,GID,CID - żaden problem.

 

Ale jeśli chodzi o wyświetlanie informacji typu przepalona żarówka, brak płynu do spryskiwaczy, zużyte klocki etc to najpierw trzeba mieć wyświetlacz GID lub CID plus to co wymieniono wyżej czyli kable i czujniki oraz aktywację techem / o module sterującym nie słyszałem ani nie znalazłem takiego podzespołu w tis ani epc- może to po prostu ECU ?/.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam

Mam podobny problem, mianowicie po wciśnięciu tego guzika BC pisze "no function" czy da sie to jakos zrobic by pokazywał chociaż spalanie ? tylko o tą jedną opcje mi chodzi. Jeśli ktoś wie jak proszę o opisanie

 

dzieki z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności