Skocz do zawartości

astra 3 1.7 cdti - "no function" po naciśnięciu BC


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle tematów o tym było. Jedziesz do ASO albo kogoś z op-comem i aktywujesz komputer. Koszt ok 150zł a ASO.

 

Jaki masz wyświetlacz?

Edytowane przez Rafał_79

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tematów o tym było. Jedziesz do ASO albo kogoś z op-comem i aktywujesz komputer. Koszt ok 150zł a ASO.

 

Jaki masz wyświetlacz?

 

 

 

Dzięki za odpowiedź, szukałem wcześniej na forum jednak nie znalazłem :| Jestem tu nowy więc dopiero łapie co i jak. Jeśli chodzi o wyświetlacz to mam ten pierwszy model (BID) z podstawowymi parametrami (samochod z 2005r.) coś takiego

 

Nie pokazuje tego spalania :) Myślę nad zmianą wyświetlacza na CID wraz z lepszym odtwarzaczem ( obecnie posiadam CD30 ) . Jaki zestaw polecacie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cd 30 nie jest takie złe też je mam tylko z wyświetlaczem GID i wtedy BC ma trochę więcej informacji. Wygląda to tak jak na zdjęciach.Z BID informacji jest troszkę mniej.Niestety tyle co w materiale pokazanym przez Ciebie.

 

c222c97b0aa7d7e8gen.jpg

 

14674547ac1031ddda4.jpg

Edytowane przez Rafał_79

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cd 30 nie jest takie złe też je mam tylko z wyświetlaczem GID i wtedy BC ma trochę więcej informacji. Wygląda to tak jak na zdjęciach.Z BID informacji jest troszkę mniej.Niestety tyle co w materiale pokazanym przez Ciebie.

 

c222c97b0aa7d7e8gen.jpg

 

14674547ac1031ddda4.jpg

 

 

Ekstra sprawa te zdjęcia pokazane przez Ciebie, mówisz Taki wyświetlacz GID wystarczyłby w zupełności mi :) Zastanawiam się tylko gdzie taki dostane i jaki to koszt z montażem( chyba że samemu można to zamontować :) ) Na portalu allegro nic niestety nie znalazłem

 

p.s. Nie orientujesz się czy do wyświetlacza GID trzeba montować jakieś dodatkowe czujniki ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba dodatkowego montować. Najważniejsze jest to żeby kupić GIDa wylogowanego z poprzedniego samochodu. Wymiana nie polega na wyjęciu starego i wpięciu nowego tylko najpierw musimy wylogować stary wyświetlacz wypiąć, wstawić nowy i zalogować. Jeśli kupisz niewylogowany wyświetlacz niewiadomego pochodzenia to będzie Cie czekała wizyta w oplu a to kosztuje. Logowanie i wylogowanie można zrobić op-comem na innych forach opla są porady jak.

 

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=opel+astra+wy%C5%9Bwietlacz

 

 

Edytowane przez Rafał_79

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, mam ten sam problem co moi przedmówcy, ale w związku z tym iż autko mam od 3 dni i nie bardzo się jeszcze łapię w tym co tu jest napisane, spytam wprost:

 

Posiadam Astę z 2004 roku, z wyświetlaczem BID, po wciśnięciu klawisza BC ukazuje się napis "no function" rozumiem że jak podjadę z tym problem do serwisu opla to uruchomią mi opcję średniego spalania paliwa oraz zasięg jazdy tak?

Wcześniej przed zakupem autka czytałem także różne fora na których napisane jest że autko nie posiada wskaźnika temperatury cieczy chłodzącej, i że właśnie można ją zobaczyć w opcjach komputera po ówczesnym wejściu w BC i tam gdzieś dalej tego poszukać.

Moje pytanie brzmi następująco, czy po wstawieniu się w serwisie opla wraz z funkcją spalania i zasięgu, wgrają mi i ta opcję? reszta rzeczy nie jest mi w sumie potrzebna, ale czy ta dodatkowa opcja będzie np wymagała zmiany wyświetlacza na GID i zamontowania dodatkowego okablowania z czujnikami.

 

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie 1 pytania - wystarczy wizyta w ASO albo u kumatego mechanika i będziesz miał odblokowany BC i będzie on pokazywał to co tutaj

 

Ad.2 Temp. silnika chyba z tym wyświetlaczu uda się sprawdzić przez ukryte menu.

 

Włóż kluczyk w stacyjkę przekręć arrow.gif uruchom radio tak żeby grało arrow.gif naciśnij i trzymaj przycisk settings ok 9seknd aż usłyszysz dzwięk bib..arrow.gif naciskasz przycisk BC i pojawia się ukryte menu

 

Musisz sprawdzić czy to zadziała z twoim wyświetlaczem. Jeśli tak to naciskaj kilka razy BC i będzie przeskakiwał między różnymi wskazaniami w końcu natkniesz się na info z oznaczeniem *C.

 

Jak znajdę zdjęcie to wstawie.

 

testmode_04.jpg

 

Coolant: to jest właśnie temp. cieczy.

Edytowane przez Rafał_79

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

udalo sie komus to odpalic? mam ten sam problem wyswietla mi sie tylko tzw timer i nic wiecej... :/ cyz jest szansa zeby jednak wyswietlalo sie chociaz spalanie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udalo sie komus to odpalic? mam ten sam problem wyswietla mi sie tylko tzw timer i nic wiecej... :/ cyz jest szansa zeby jednak wyswietlalo sie chociaz spalanie?

 

 

Szansa jest zawsze :szczesliwy: Znajdz kogoś w okolicy z Techem lub op-comem to ci to aktywuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności