Skocz do zawartości

Błąd P0105 i P1105


Gość Vikrim

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie ze staracie sie pomoc ale juz go cztery razy czyscilem i byl sprawdzany na kompie czy wogole dziala i wszystko jest z nim ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze w przyszłym tygodniu,w poniedziałek tak czy owak jade do serwisu bo nie place za diagnostyke.Jestem tylko ciekaw czy cos znajda czy rozłorza rece jak ostatnim razem.Dzieki pozdrawiam.Odezwe sie co i jak.

 

[ Dodano: Sro Mar 10, 2010 14:19 ]

Po ponownym zdiagnozowaniu w servisie(juz zaczynam miec uprzedzenia do opli)diagnoza padła na przeplywomierz powietrza.Wiec we czwartek przyjezdza oryginalny i zobaczymy co dalej bedzie.Gosc mowi ze obecny pokazuje temperature powietrza 30C gdy na zewnatrz ledwo 10C.Coz zobaczymy.Co do uprzedzenia odnosnie opli-w samochodzie zony opel astra 1.4 16v 2000r pompa paliwa padła...

 

[ Dodano: Czw Mar 11, 2010 20:29 ]

Wstawiony nowy przepływomierz i 400eur poszło w błoto.Zanim dojechałem do domu okolo 10km kontrolka znow sie swieci.Chyba sie poddaje.Sprzedam tego złoma moze ktos inny bedzie miał wiecej szczescia.Za tydzien w srode znow wizyta w serwisie to juz jak zły sen co tydzien w warsztacie nikt nie moze nic znalezc.Najczesciej kontrolka "mruga"gdy przy predkosci 120k/h wrzuce na luz,np przy zjezdzie z autostrady,na swiatłach.Ma ktoś pomysły?Podsumowujac:

-Kolektor,EGR wyczyszczone

-przepływomierz zmieniony

-przewody od podcisnienia sprawdzone pod wzgledem szczelnosci

-ECU uaktualniony

-sensor na podcisnieniu(niebieski bosha) sprawdzony wyczyszczony

 

[ Dodano: Sob Kwi 03, 2010 09:01 ]

Tu wkleilem zdjecia czujnika barometrycznego ktory był przyczyna całej mojej histroii.Poprostu został wyczyszczony.

http://forum.opel24.com/zafira-20-dti-utrata-mocy-p0105-p1100-p1651-vt46844.htm#383430

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

witam podepnę się pod temat ma te same błędy P0105 i P1105 czujnik barometryczny i ciśnienia (na kolektorze wyczyszczone) podczas diagnostyki wyszło coś takiego http://img263.imageshack.us/i/0352010usterkaipramatry.jpg/

http://img402.imageshack.us/i/0352010usterkaipramatry.jpg/

ciśnienie doładowania malało dodam iż w tym czasie czujnik na kolektorze był wyciągnięty z kolektora a wskazania na nim się zmieniały zamiast wskazywać aktualne ciśnienie zewnętrzne

Proszę o pomoc co robić dalej Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

 

Jeżdzę Zafirą 2.2 TDI (2003 r.). Mam podobny problem. Odczyt z diagnozy komputerowej w serwisie Bosch pokazał dwa błędy: P0105 oraz P1105.

 

 

Pojawia się kontrolka z "samochodem i kluczem" w 2 sytuacjach:

 

1 - po hamowaniu do zatrzymania lub prawie do zatrzymania, czyli jeżdząc po mieście cały czas mam kontrolkę. Na długich trasach gaszę i odpalam silnik w trakcie jazdy i kontrolki nie ma dopóki nie hamuję. Przy łagodnym hamowaniu (aby zwolnić) nie wyskakuje kontrolka. Ale odrazu po hamowaniu do zera (np przed czerwonym światłem) to na 99% się włącza kontrolka.

 

2 - zauważyłem że kontrolka włącza mi się po przekroczeniu prędkości ok 120 km/h (czyli będzie to ok 2500 - 3000 obrotów/m). Ale nie jestem pewny czy to jest tak zawsze.

 

 

W internecie jest dużo tematów na temat tego błędu... ale nie mogę znaleźć przypadku identycznego (czyli kontrolka po hamowaniu = P0105 i P1105).

 

Czy ktoś miał identyczne objawy?

 

Planuję pojechac do mechanika i mam pytanie co najpierw sprawdzić ??

 

z tego co wyczytałem to chyba należy sprawdzić m.in.

- czujnik barometryczny

- wężyki podciśnieniowe

- czujniki na kolektorze dolotowym

- czujnik cisnienia doładowania

- sprawdzenie pompy wakum

 

Czy coś jeszcze sprawdzić ??

Ktory z powyższych elementów jest najbardziej prawdopodobny że powoduje błąd ??

 

 

Z góry dziękuję za wszelkie porady i sugestie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

problem rozwiązany...

 

Najpierw sprawdziłem w jakiej kolejności pokazują się błędy. Najpierw P1105 (bez kontrolki) a po tym P0105 (i tu sie zapalała kontrolka). A wiec wywnioskowałem że P1105 powoduje bład P0105.

 

Pojechałem do serwisu Diesel "Mądry" w Olsztynie (polecam) i naprawili od ręki w ciągu 15 min (za 100 zł). Mechanik powiedział że coś tam zrobił w kostce z pinami przy czujniku ciśnienia atmosf. Ten czujnik poprostu dawał złe wskazania.

 

No i jest OK.

 

 

Ogólnie zanim ktoś pojedzie do mechanika polecam najpierw zdiagnozować (zczytać kody błędów) oraz poszukać na Forum i w google porad na temat tych błędów. To wyjdzie szybciej i taniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

byłem dziś w feu wercie na diagnostyce i pokazał mi te same błędy z tym, że jak wcześniej paliła mi się kontrolka z kluczykiem kilka minut po odpaleniu, tak teraz świeci się ciągle kontrolka emisji spalin ( ta z kranikiem). Czy można te usterki razem z tą kontrolką inaczej zdiagnozować?? Ponadto od czasu do czasu podczas jazdy jak dodaję gazu silnik zaczynać dziwnie chodzić... jakby głośniej klekotał, mam wrażenie choć to tylko moje domysły, a w sprawach mechaniki jestem lapsem, że jakby w tym momencie dostawał jakieś fałszywe powietrze.

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności