Skocz do zawartości

Termometr zwariował


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Walderam

Witam.

 

Dzisiaj oszalał mi termometr w mojej corsie, tak naprawdę temperatura zewnętrzna w mojej okolicy to było jakieś +2, a wskazania temperatury na wyświetlaczu były lekko dziwne - przy pierwszej przejażdżce pokazywał -27, później nawet -35.

 

Z tego co przeglądałem forum to widziałem, że takie problemy czasami się pojawiają, wie ktoś, czym to może być spowodowane? Czy mam od razu wymieniać czujnik, czy może problem tkwi w innym miejscu? Dodam, że do wczoraj wskazania termometru były poprawne i wcześniej nie widziałem występowania tego problemu.

 

Z góry dzięki za jakiekolwiek sugestie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czy mam od razu wymieniać czujnik

Możesz go odłączyć, a na wyświetlaczu przykleić termometr, taki na rzepa.

Czujnik kosztuje klika złotych, i nie zasłania wyświetlacza, więc polecam to rozwiązanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam od razu wymieniać czujnik, czy może problem tkwi w innym miejscu?

najlepiej by było mieć inny,sprawny czujnik i podmienić/sprawdzić

czasem zdarza się że przekłamania wynikają ze złych styków w kostce TID-a

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Walderam

Póki co czekam jeszcze, co będzie się działo gdy na dworze nieco się ociepli. Przykładowo wczoraj, gdy za oknem było +3, przy pierwszym uruchomieniu samochodu termometr pokazywał prawidłową temperaturę, ale po przejechaniu jakichś 2-3 km na termometrze było już -20, a po chwili całkowicie znikły wskazania i na wyświetlaczu pojawiły się poziome kreski, tak jest do dzisiaj :beer:

 

Niestety nie mam skąd wziąć drugiego, sprawnego czujnika, żeby go na chwilę podmienić, zatem prawdopodobnie kupię nowy, bo nie bardzo widzę inne wyjście. A może da się jakoś odłączyć termometr, żeby TID nic nie pokazywał? Bo w sumie to ten termometr zewnętrzny nie jest aż taki niezbędny i jak ma pokazywać głupoty, to lepiej, żeby nie pokazywał nic :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

Walderam, a dzieje sie tak przy wlaczonym nawiewie czy bez nawiewu, a moze i z nawiewem i bez ?

 

mi tak sie dzialo z nawiewem, a gdy wylaczylem to temp rosla, narazie sie naprawilo ale jak bedzie sie tak dzialo to podmienie rezystor dmuchawy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Walderam

Testowałem dzisiaj, co się dzieje przy włączonym i przy wyłączonym nawiewie - nie ma zmian. Dziś było grubo powyżej zera, zaś termometr pokazywał temperatury w zakresie od -0,5 do -12 stopni.

 

Nie zauważyłem jakiejkolwiek zależności wskazań termometru od prędkości, dmuchawy, włączonego ogrzewania itp. Wszystko wygląda tak, jakby działo się zupełnie przypadkowo :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość angelofdarknes

Sprawdź styki przy samym termometrze w zderzaku. Ja miałem problem taki że mi za dużo pokazywał. Kupiłem nowy czujnik a okazało se że obecny był sprawny. Wypiąłem, wpiąłem i działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przemeq999

Miałem podobnie i dodatkowo zegar się resetował. Rozkręciłem TID-a i okazało się, że popękały luty na płytce mocujące gniazdo, w które wpina się kostkę z przewodami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość sebastiankefir

Witam mam pytanko gdzie dokladnie w zderzaku znajduje sie czujnik temperatury zewnetrzenej bo mi zaczal wariowac i chce zamontowac nowym chodzi oczywiscie o corsa c po lifcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności