Skocz do zawartości

Tigra 1.6 dusi sie niechce wchodzic na obroty


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Mam taki problem samochodzik opel tigra 1.6 z lpg. A więc od poczatku. Po odpaleniu silnik chodzi na ssaniu i jest wszystko ok ładnie wchodzi na obroty przy gazowaniu nic sie nie dzieje, jak tylko zejdzie ze ssania zaczynaja sie problemy przy gazowaniu nie chce wchodzi na obroty , przy wolnym dodawaniu gazu jest wszystko ok ale jak raptownie nacisnie sie pedal gazu zaczyna sie dusic i niechce sie wkrecac. Podczas jazdy jest tak samo jakmu sie da pełny gaz to rwie do przodu a jak se odpusci i trzyma równo to przerywa i nie ma mowy o jezdzi. Samochód ma zamontowaną instalacje lpg i na gazie chodzi bez zarzutów nic ise niedzieje ładnie przyspiesza. Podmieniałem już przepływomierz, sonde lambda, wyczyscilem kolektor,przepustnice i wtryski ale nic nie pomogło. Prosze o inne wskazówki co mozna by jeszcze sprawdzic bądz w czym problem.

Z góry dzieki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Podmieniałem już przepływomierz, sonde lambda, wyczyscilem kolektor,przepustnice i wtryski ale nic nie pomogło.

A co z pompą paliwa?? może tu jest problem. a może zła jakość paliwa

Wlej jakiś uszlachetniacz,czasem jest woda w paliwie

 

Zdecyduj się jaki masz silnik ( chyba że masz dwa )bo w profilu jest 1.4 i nic więcej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

Podmieniałem już przepływomierz

a skąd ty wtrzasnąłes przepływomierz?? w tigrach A silniki nie miały przepływomeirza

ok- od jak dawna masz gaz w aucie??

jaka to instalcja??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Paliwo jest ok zreszta dolalem nawet kilka litrów ostatnio i to samo a była rezerwa. Samochód niedawno kupiłem i niewiem ile czasu ma lpg. Niewiem jaka to instalacja, musiał bym sprawdzić a teraz nie moge tego zrobic ale tak jak pisalem na instalacji lpg chodzi bezproblemowo. Co do przepływomierza to chyba on jednak jest przynajmnij tak mi sie zdaje chyba ze to cos innego. W każdym bądz razie podmieniłem ten czujnik co jest zaraz za filtrem powietrza w rurze dolotoj i to nic nie pomogło. Dodam że była pęknięta też guma łącząca kolektor dolotowy z przepustnicą i ssał lewe powietrze i myslełem że w tim tkwi problem, jednak po wymianie nadal było tak samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

W każdym bądz razie podmieniłem ten czujnik co jest zaraz za filtrem powietrza w rurze dolotoj i to nic nie pomogło.

to ejst czujnik temp. powietrza

a sprawdzałes egr??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności