Skocz do zawartości

kontrolka ABS świeci


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem posiadaczem Opla Astry F kombi silnik 1.7 TD. Swoja machine sprowadzilem jakis rok temu z niemiec. Przez ostatnie kilka miesiecy dopieszczalem ja wymieniajac oleje, paski, filtry itp. Gdy zabralem sie do zmiany podswietlania predkosciomierza, obrotomierza itp zobaczylem ze zaroweczka od ABS jest wyjeta. Po wlozeniu jej i podlaczeniu wszystkiego okazalo sie ze caly czas swieci czyli ABS nie dziala. Nie moglem pozwolic zeby Asterka miala jakas wade pojechalem podlaczylem pod komputer i powiedzieli ze uszkodzony jest czujnik lewego tylnego kola. Przy okazji powiedzili ze koszt naprawy to jakies 450zł bo czujnik jest wbudowany w piaste i trzeba cala piaste wymienic. Wersja super piasty 400zł, gorsza wersja 260zł. Stwierdzilem ze to za drogo i poprosilem kumpla ktory sprowadza samochody na czesci zeby mi znalazl taka piaste i okazalo sie ze ma. Sprzedal mi ja za 140zł. Wiec jade sobie do kolegi z kontrolka ktora sie swieci od trzech albo czterech miesiecy z zamiarem wymienienia piasty wjechalem na osniezona droga, patrze a kontrolka nie swieci wiec zachamowalem i okazalo sie ze ABS dziala. Razem z kumplem nie dowierzalismy jak sie to samo moglo naprawic. Po kilku zgaszeniach wyjeciu akumulatora i przejechaniu sie kilka razy. ABS ciagle dzialal wiec zawinalem sie od niego i pojechalem do domu. Dzisiaj w trakcie jazdy kontrolka znowu sie zapalila i ABS nie dziala. Co moze byc przyczyna takich humorów tego ABSu? czy ta bład komputera i moze rzeczywiscie ten czujnik jest uszkodzony i musze wymienic cala piaste ? prosze o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabelki i kostka pod oględziny

czyli weryfikujesz czy nie ma uszkodzeń zewnętrznych,

czy kostka dobrze leży, czy piny nie są zaśniedziałe

itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec po wstepnym ogledzinach piny nie zasniedziale i kostka tez czysta i niezniszczona. Podpialem druga piaste z dzialajacym czujnikiem i mimo tego ciagle ABS sie swieci. i teraz pytanie jak sprawdzic czy to przypadkiem nei kabel ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności