Skocz do zawartości

Wahacz Agila


Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomek5000

Witam. Co prawda nie mam Agili a Matiza ale mam pytanko bo obie części z tych aut są zamienne.

le wytrzymują fabryczne wahacze w agili. Bo te podrubki w mietku to tragedia i myślę nad zastosowaniem kutych z Agili. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie ma sztywnie określonego przebiegu na takie części

zwłaszcza przyglądając się na nasze drogi,

a czym tańszy zamiennik tym szybciej poleci.

W nowym Matizie problemy z zawieszeniem pojawiały się już przy przebiegu kilkudziesięciu tys km.

Kub dobrej marki i powinno być o.k.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek5000

Nie ma sztywnie określonego przebiegu na takie części

zwłaszcza przyglądając się na nasze drogi,

a czym tańszy zamiennik tym szybciej poleci.

W nowym Matizie problemy z zawieszeniem pojawiały się już przy przebiegu kilkudziesięciu tys km.

Kub dobrej marki i powinno być o.k.

Wiem że nie niestety nie ma. Ale jakoś szacunkowo mniej więcej 100tys/km 120 itp bo nowe orginalne Agilowskie to koszt ok 200zł szt, będę polował na używki z małym przebiegiem do mietka i muszę zwrócić uwagę na przebieg auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli padają to wymienić będzie musiał

nowe orginalne Agilowskie to koszt ok 200zł szt

chyba drożej

Podany przebieg możesz sobie przyjąć sobie jako orientacyjny

choć niejednokrotnie w tych większych modelach wytrzymują i do 50% więcej

ale zdarza się też że podana wartość może być wyssana z palca

Kup nowy min Febi (ze 110zł może ciut drożej) lub lepszej firmy i będziesz miał spokój na najbliższe lata.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

88000km i nic! Prawy przedni wahacz wymieniłem tylko dla tego, że oberwał w kolizji. Po dokładnym obejrzeniu wygląda ok. i może kiedyś wróci do auta. Nowy wahacz kuty na All... kupiłem za ok 130zł.

 

Skoro masz Matiza to prosiłbym Cię o zmierzenie i podanie średnicy stabilizatora w miejscu mocowania do nadwozia (w miejscu poduszki gumowej). Muszę dobrać tą poduszkę, bo wg katalogów nie występuje coś takiego w Agili i nie można jej zamówić. :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek5000

88000km i nic! Prawy przedni wahacz wymieniłem tylko dla tego, że oberwał w kolizji. Po dokładnym obejrzeniu wygląda ok. i może kiedyś wróci do auta. Nowy wahacz kuty na All... kupiłem za ok 130zł.

 

Skoro masz Matiza to prosiłbym Cię o zmierzenie i podanie średnicy stabilizatora w miejscu mocowania do nadwozia (w miejscu poduszki gumowej). Muszę dobrać tą poduszkę, bo wg katalogów nie występuje coś takiego w Agili i nie można jej zamówić. :lol:

Nie bardzo rozumiem o który wymiar ci chodzi ale jak powiesz to pomierzę.

 

Muszę zrobić taką podmiankę bo brak orginałów w sprzedarzy a zamienniki matizowe są marnej jakości wytrzymują max 25tys km w moim przypadku to ok roku i wymiana + zbierzność itp itd więc kosztów przybywa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilizator to ten pręt przetknięty przez otwór w wahaczach. Powinien być zamocowany do nadwozia przez obejmy z wkładkami gumowymi. Chodzi mi o średnicę tego pręta przy wkładce.

 

P. S. W lutym byłem na przeglądzie, Diagnosta był zadowolony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności