Skocz do zawartości

astra f kod bledu 95


Gość xkrzysiekx

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Gość xkrzysiekx

witam dobrze odczytałem do tego pojawił sie problem z obrotami po zapaleniu sie bledu 95 obroty rosna do 1200-1300 i tak zostaja aha gdy stoje to kontrolka sie zapala szybciej po 2min a gdy jade to moge zrobic nawet 20 km i nic.pozdrawiam i prosze o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość xkrzysiekx

witam model silnika jest najbardziej zblizony do x16sz a z błedem poradzilem sobie w ten sposób ze:

kolega powiedział abym spróbował odłączyc akumulator na jakieś 10 min

pomogło zrobiłem juz po tym zabiegu 500 km i cisza

mechanior powiedział ze to moze powracac ale sam nie był wstanie powiedziec co to

dowiedzialem sie jeszcze ze te roczniki maja problemy z czujnikami duzy wpływ ma:

wilgoć

szybkosc odpalania

 

poza tym teraz na dworzu jest juz kolo 10 stopni a wskazinik pokazuje mi nawet -30 *c sfiksował jak stoi to jest oki ale jak jade to sie zaczyna zastanawiam sie czy on ma wpływ na komuter czy jest z nim połączyny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten kod 95 to odczytywałeś na złączu diagnostycznym czy na zegarach?

 

Bo kod 95 to czytałem gdzies że jest to brak połączenia TID-a z radiem. U Mnie tak było, to Mi ciągle pokazuje na zegarach a na zlączu diagnostycznym jest ok więc jeśli tak to się tym nie przejmuj błędem.

 

A adaptacje to pamiętaj że odłączając akumulator podłaczasz pozniej odwrotnie. Jesli najpierw odłączyłes + a potem - to potem podłącz odwrotnie. No i po podłaczeniu i odpaleniu nie gazuj tylko niech pochodzi na wolnych obrotach z 5 minut

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość xkrzysiekx

Witam znajomy odczytał na zegarach minelo juz kilka dni i mam spokój z tym błedem i z obrotami jak by wrócilo to dam znac co dalej za to dziś walczyłem z tylną wycieraczka silnik sie lekko przysmazył ale jest oki za to zatarł sie czpień niepotrzebnie rozbierałem silniczek mechanizm jest na nitach nie obylo sie bez wiertarki i ponownego nitowania przydał sie wd 40 .Dowiedziałem sie również o czujniku temperatury który mi padł do wymiany a i klakson tez do wymiany pewnie wszystko od mrozu podło ciekawe czy da sie go zrobic uzywany kosztuje 20 zł wiec pytanie czy warto ale ja tak z ciekawosci pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności